| Adri2000 a întrebat:

Salut TPU! Dacă o fată care se desparte de trei săptămâni de iubitul ei si incepe sa vorbeasca cu altcineva, apoi iese cu respectivul, înseamnă că sunt iubiți sau pot iesi ca prieteni? Sau iese doar ca o razbunare pe fostul care nu a tratat-o cum trebuia?
Și mie mi s-a mai întâmplat să ies cu fete, să le iau de acasă, dar doar ca prieteni! Funda!

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa mai vorbesti de razbunare din moment ce s-a despartit inainte. Razbunarea a fost practic despartirea, nu ai ce sa mai dovedesti dupa despartire, este fiecare pe cont propriu.
Daca iese cu altcineva poate sa insemne oricare din acele doua variante, prieten sau iubit.

8 răspunsuri:
| Mopmop a răspuns:

Daca s-a despartit e libera sa faca ce vrea. Punct.

| Crescent a răspuns:

Pot ieși și ca prieteni și ca răzbunare, dar și din alte chestii. Doar persoana respectiva știe adevăratul motiv.

| SweetieBabe a răspuns:

Normal ca pot iesi ca prieteni. Cu relatie sau fara, ai voie sa ai prieteni cu care iesi, in afara de iubitul/iubita ta.

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns:

Înseamnă că e cu.rvă

| RAY a răspuns (pentru gabicoo):

De ce?

| anonimg a răspuns:

Dupa despartire, o fata se arunca mai repede in bratele unui partener decat ar face un baiat.

| Lioana a răspuns:

Daca fata iese cu altcineva dupa ce s-a despartit de fostul iubit, o face pentru a depasi momentul, pentru a nu se mai simti singura, pentru a nu se mai gandi la trecut, si lasa viata sa meargă inainte.
Bravo ei, daca a putut sa depășească momentul despărțirii si sa iasa cu altcineva. Eu nu am putut sa ma intalnesc cu altcineva dupa o despartire. Imi parea ca nimeni nu e la fel de bun.
Ce simte pentru respectivul noi nu avem de unde sa stim. Depinde daca cu acela se intelege mai bine decat cu fostul.