| Ovidiu124625 a întrebat:

De cateva zile mama mea se comporta ciudat cu mine.Cand ma duc la ea sa o imbratisez ma alunga in camera desi nu am facut/zis nimic.Azi cand am luat 6 in teza la romana desi invatasem mult m-a pedepsit si nu mai am voie la calculator/telefon/televizor/afara/sau la prieteni pana la sfarsitul anului scolar. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă are astfel de așteptări de la tine (rezultate la scoală), ar fi bine să n-o dezamăgești

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate are si ea problemele ei. Tatăl tău ce spune?

| Ovidiu124625 explică (pentru darrio2007):

Tatal meu e prietenos cu mine.Gen nu tipa la mine nu ma cearta doar imi spune sa o ascult pe ea si sa invat

| sierra1 a răspuns:

"mama mea se comporta ciufat cu mine...Ce as putea sa fac?"

cu mama ta sau cu nota de la teză?

| Ovidiu124625 explică (pentru sierra1):

Cu mama

| Ovidiu124625 explică (pentru sierra1):

Da dar mi.e greu sa invat deoarece colegii meirad de mine ca am telefon cu ecranul spart si ca costa 400 de lei.Si incerc din tot posibilul sa nu o dezamagesc dar e foarte greu sa invat deoarece sunt prea multe lucruri de invatat si nu ma pot concentra.

| sierra1 a răspuns (pentru Ovidiu124625):

Concentrează-te pe ce e util și necesar. Baftă

| sierra1 a răspuns (pentru Ovidiu124625):

Dacă are astfel de așteptări de la tine (rezultate la scoală), ar fi bine să n-o dezamăgești

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îi arăți că nu ești vinovat cu nimic și eventual să înveți mai bine. În felul ăsta nu te-ar mai pedepsi.

| Ovidiu124625 explică (pentru Andreeush):

Stiu dar e greu la info sa inveti

| Donsavas a răspuns:

Poate mama ta e in depresie. Te ai gandit la asta? Sunt lucruri mult mai importante decat statul pe internet iar tu o poti ajuta cel mai mult învățând si oferindu i liniste!

| oz_1736 a răspuns:

Daca te stii nevinovat, intreab-o. Eu cred ca ai gresit ceva. E mama ta, nu te pedepseste degeaba

| Ovidiu124625 explică (pentru oz_1736):

Am luat doar 6 in teza la romana, in rest am fost cuminte

| Ovidiu124625 explică (pentru oz_1736):

Am luat doar 6 in teza la romana, in rest am fost cuminte
Nu am gresit cu nimic plus ca ea crede ca sa fii la info e usor

| Anonim1900 a răspuns:

Singura solutie de rezolvare a acestei probleme este sa te arunci pe geam.

| Ovidiu124625 explică:

Multumesc fff mult celor care m-au ajutat! Am reusit sa repar relatia mea cu mama! Va pup!