| Lov3Y0U a întrebat:

De ce am mereu impresia ca prietena mea ma inseala cand imi spune ca are treaba sau ca isi baga telefonul la incarcat si nu poate sa vorbeasca si chestii din astea...
Ce credeti ca e neinregula cu mine?
Si cum pot sa fac sa nu mai fiu gelos si posesiv, sa nu mai fiu nervos pe ea si chestii din astea, va rog sa ma ajutati!
Am 1 luna si 2 saptamani cu iubita mea!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sa te gandesti ca sunt ganduri nefondate si pana primesti niste dovezi clare n-are rost sa-ti faci griji.
Si eu sunt geloasa si posesisiva si in acest mod procedez. Gandesc situatia si rational si obiectiv

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La o luna jumate la ce vrei sa te astepti?

| RAY a răspuns:

Hai sasi povestesc ceva,si eu eram genul posesiv si gelos si nu aveam incredere in ea,dar sti ca doare sa te indoiesti mereu de persoana iubita? eu mereu i-am dat sanse sperand ca scimb ceva dar omul nu se schimba niciodata,ultima oara am grsit foarte puternic fata de o fata care credeam eu ca minte,deci dovedeste ceea ce afirmi si nu te lasa influentat de lume sau de emotile alea, daca nu crezi in ea las-o pe drumul ei, omul mereu te va dezamagi, ceea ce cauti tu nu exista, omul e o fiinta imperfecta cu bune si rele =starea bestiei, tu ceri prea multe de la oamenii si ei te vor dezamagi mereu

| Violleta2022 a răspuns:

De cate ori pe zi va sunati, sau va trimiteti mesaje?

| Lov3Y0U explică (pentru Violleta2022):

Prin mesaje vorbim toata ziua.

| peperonies a răspuns:

100% te inseala.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Mai stai puțin asa si pe urma daca vezi ca tot asa procedează e ceva care nu este in regulă acolo.

| TCosminn a răspuns:

Spune-i ca vrei sa te desparti de ea pentru ca ii faci rau prin faptul ca esti gelos si posesiv, ceea ce dauneaza relatiei. Daca ea e de acord atunci las-o si ti-ai raspuns la intrebare. Daca ea nu e de acord, atunci devin-o barbat pentru ca ai o femeie frumoasa langa tine.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Ceea ce facem in mod normal din gelozie poate sa apara la stiri atat la sectiunea de "Asa nu!", cat si la sectiunea "Asa da!" - dar atunci nu ne dam seama ca tot gelozia se afla la baza. Oamenii pot deveni mai sensibili, mai romantici, mai interesanti ca parteneri tocmai pentru ca sunt gelosi, constientizeaza acest lucru, si il folosesc in avantajul relatiei, nu pentru a-si "taia creanga singuri". Daca nu reusesti sa faci asta singur, adreseaza-te unui psiholog. Pe curand!

| DrowRanger a răspuns:

Cred ca e ok sa iti faci anumite griji,sunteti la inceput,dar gandeste-te ca poate chiar are treaba. Increderea e totul,am o relatie la distanta si ne intelegem reciproc cand suntem ocupati. trebuie doar sa-i analizezi comportamentul si iti vei da seama daca te iubeste sau nu, dar ia-o usor si treptat, cum spuneam, sunteti la inceput. Si nu uita, prea multa gelozie strica! Succes! :*