| TeoTudor a întrebat:

De data asta am o problema serioasa si v-as ruga sa ma ajutati sper sa nu luati intrebarea asta in semn de batjocora.
Cum sa incep la inceputul anului 2013 m-am indragostit de o fata pe care o uram mai mult de cat pe fiinta mea fiindca avea aere de vedeta nu stiu ce si ce ma enerva cel mai mult la ea era ca la lucrari copia de la cea mai desteapta fata a clasei. Asta nu ma deranja ca copia fiindca si eu sunt cel mai destept baiat al clasei dar ma deranja ca nu lua note pe meritul ei si uneori se mai dadea mare si cu ele. In fine e poveste lunga eu prin lunile ianuarie-februarie-martie o placeam la nebunie dar fiindc cel mai timid copil al scolii nu stiam nici ce sa fac. I-am spus celui mai bun prieten al meu si el in semn de batjocora a spus la toti in fine. Treaba sta asa eu nu stiu daca ea a aflat lucrul acesta si ca daca l-ar fi aflat nu as fi vrut sa il afle din gura altcuiva. Sa trecem la subiect in 2011 am cunoscut o fata pe Metin2GTH un metin neuitabil si m-am imprietenit foarte mult cu ea id-ul de mess ni l-am dat reciproc si in acelasi timp. Pe parcurs ea m-a ajutat cu foarte multe pe metinul acela si desi era fata nu ii pasa ca mie cand eram obsedat de metinul ala. Pe parcurs am inceput sa descopar cu avem foarte multe lucruri in comun chiar si unele triste am sa va spun imediat despre ce este vorba, noi semanam foarte mult avem aman2 ochii verzi parul la fel inteligenti si cred ca suntem si aceeasi zodie(nu stiu sigur) am inceput sa ne cunoastem mai bine ea este din Drobeta Turnu Severin eu din Ianca Olt si pe parcurs ea m-a intrebat daca mai am frati etc eu i-am spus ca da... si fiind curiosi amandoi eu am intrebat-o pe ea unde lucreaza tatal sau. Aici este partea cea mai trista tatal meu a murit in accident de masina in 2009 cand aveam 9-10 ani si al ei la fel a murit in 2009 tot in vara din cauza ca a muncit prea mult la un gard inalt ce este trist este ca tatal meu a murit cand noi il botezam pe varul meu nicusor si toti eram pregatit de chef. a fost un shoc in fine nu mai vreau sa vorbesc despre asta pe cand mada l-a gasit decedat in pat, am inceput sa plangem amandoi desi eu nu stiam ca si ea pe urma mi-a spus. Dupa un an ea si-a facut iubit ca orice fata si acesta a facut-o sa sufere deoarece acesta pleca la Timisoara ba chestii dure pentru o fata de suportat nu vreau sa ma apuc sa le spun. Intra foarte rar pe mess foarte foarte rar si acum in 2013 a intrat si eu ca un idiot ce sunt din cauza ca eram prea indragostit de fata respectiva si imi esuase un otel la+9 de 8 ori pe earth eram atat de nervos si ea ca prietena cea mai buna m-a sunat sa ma intrebe ce fac si i-am dat fb-ul fetei respective de care imi placea ea cand a vazut ca o prietena foarte buna mi-a spus sincer parerea despre ea multe fite si ca eu niciodata nu m-as fi potrivit cu ea deoarece eu sunt prea timid si ea este prea populara socializeaza cu toata lumea etc eu cand am auzit asta de nervos si trist ce eram ca postase pe fb,, is in a relationship" i-am raspuns foarte dur dar parca nu am facut eu lucrul acesta ceva intunecat din mine a zis vorbele astea si aici am zis asa : Tu chiar crezi ca nu ne potrivim? crezi ca tu poti fi mai buna decat ea sau ce? stiu ca asta este cea mai mare greseala a vietii mele sa compar o fata cu alta dar am facut-o si acum regret din tot sufletul meu din toata fiinta mea din toata inima mea ii cer cate 100-200-300 de scuze pe zi dar ea nu mai intra ultimele vorbe ale ei au fost: sa vii sa vorbesti cu mine dupa ce vei reveni acel baiat pe care eu l-am cunoscut in 2011 sper ca pana atunci sa iti dai seama de greselile tale si de ceea ce ai facut, eu nu ma supar pe tine fiindca nu pot doar cand vei reveni la normal baiatul acela deschis si fericit atunci sa vii sa vorbesti cu mine si sa nu iti ceri scuze fiindca eu deja te-am iertat cu toata dragostea fata de tine te pup. Cand am auzit asta si fiindc constient de ceea ce am facut am dat cu pumnul in tastatura au sarit 5 butoane si am dat cu mouseul pe geam. Apoi m-am pus in pat si m-am culcat culmea este ca am visat chiar ceea ce facusem eram intr-o inapcere in spatele cuiva si cel care scria lui mada eram eu si eu cand am vazut m-am trezit plangand fiindca imi parea foarte rau... stiti cand am cunoscut-o am considerat-o ca pe o sora pe care nu am avut-o dar acum ceva mai vine nu stiu exact ce dar este foarte frumos acum in momentul de fata sentimentele mele sunt neclare nu stiu daca am inceput sa o uit pe fata respectiva si sa inceapa un nou inceput practic imposibil eu si mada(ea se numeste madalina dar eu asa o alint) in fiecare seara-zi nu conteaza cand ii trimit numai :*:*:*:*:* ii multumesc mereu pentru ca este alaturi de mine si toate multumirile posibile. Ea imi raspunde la fel dar cand i-am zis lucrurile astea ea se despartise de iubitul sau si era intr-o perioada foarte dificila si acum mai vin si eu cu asta eu toate cele scuze pe care i le trimit zilnic vin si cu o rugaminte sa ma ierte intr-o buna zi pentru ceea ce i-am zis si un lucru care a venit din inima mea deci nici acum nu imi dau seama de ce am zis asta i-am spus ca mereu a fost in inima mea ea si nu fata respectiva si ca o iubesc, Nu stiu daca ceea ce am facut este bine sau nu dar v-as ruga sa ma ajutati nu stiu ce sa fac sunt disperat am decis sa ma schimb dar am nevoie de ajutorul vostru!

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Pff..trebuia sa sintetizezi problema.
Ceea ar trebui sa faci este sa o scoti din minte pe colega ta "fitoasa" si sa menti prientenia asta stransa cu fata pe care o cunosti de atata timp.Relatiile amoroase la varsta ta sunt trecatoare insa o prietenie poate dura pe viata, pentru ca esti la o varsta cand prieteniile se consolideaza.Nu trebuie sa suferi atat, ai gresit si iti pare rau asta conteaza cel mai mult, ea te-a iertat.Doar tu stii cum erai in 2011 si cat te-ai schimbat intre timp.
Oricum si prietena ta trebuie sa inteleaga ca este uman sa gresesti si trebuie sa iti respecte deciziile, parrile pe care le vei lua iar tu trebuie sa faci la fel.Mentineti-va relatia pe baza respectului.Succes.

5 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Ti-ai cumparat tastatura si mous?

| TeoTudor explică (pentru Own3r):

Nu dar aseara eram prea obosit pentru prosti ca tinewinking

| Own3r a răspuns:

Imi cer scuze.Dar am vrut sa fiu subtil.Adica sa intelegi ca din problema care o ai tu, ramai cu aceasta paguba. Fetele vin, pleaca...noi ramanem cu pagube...

| TeoTudor explică:

Multumesc pentru ca m-ati ajutat maine am sa dau funda dar intre timp chiar si daca mi-am facut o idee cui sa i-o dau ceilalti puteti sa ma mai ajutati scrieti-va parerile si ceea ce credeti voi mai bine m-ati ajuta foarte mult

| Bellamya a răspuns:

Eu iti pot spune ca mada e o fata speciala si ca va iubiti mult desi nu va dati seama...nustiu sigur daca am dreptate dar mai bine iubesti o fata asemenea tie decat una total diferita pentru ca ati avea tot timpul contraziceri. te pup si sper sa iti rezolvi problema