| Axyongaming007 a întrebat:

Eram pe un live pe YouTube cu ceva legat de fotbal, iar eu mi-am zis punctul de vedere si faptul ca eu tin echipa cu care tin (nu o spun, deoarece poate unii tin cu alta echipa si nu vor vrea sa ma ajute daca spun echipa) si am inceput sa fiu injurat si facut in toate felurile. Chestia este ca unul din acestia se dadea prieten, iar mie imi este sa nu spuna la alti oameni opinia pe care o am eu si sa inceapa sa ma faca de ras, deoarece il stiu si este in stare. Ce as putea sa fac in aceasta privinta, sa nu spuna sau sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| KaanNoah a răspuns:

Sincer sa fiu, o sa fie cam greu. Majoritatea copiilor din ziua de azi sunt complexati si frustrați. Ei cred ca doar opinia lor e buna, astfel că încep să reacționeze în diferite feluri cand vad alte persoane cu o părere diferită. Cu toti avem dreptul la o parere, la o alegere, însă în momente de genul, te întrebi dacă e chiar asa. Copiii de genul, pe care i ai intalnit tu, se cred superiori datorita alegerilor pe care le au facut, în cazul de fata se cred superiori pentru că tin cu o echipă anume. Pana la urma, fiecare are dreptul sa tina cu ce echipa de fotbal vrea. Cel mai bine ar fi sa nu ii bagi in seama. Si gândește te ca majoritatea dintre ei au probleme, sau au avut in trecut, probleme peste care nu au trecut cu brio, iar acele emotii si sentimente au rămas în mintea lor subconștienta, adică undeva ascuns prin capul lor. Este trist sa vezi astfel de oameni care multi respectă deciziile si incep sa înjure sau sa rada cand vad alte păreri, diferite de ale lor. Iar cei care iti spun sa nu îți exprimi parerea, consider că nu îți e prieten adevarat. Dacă ti ar fi un prieten bun, ti ar respecta.decizia de a tine cu orice echipă doresti

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai simplu o rezolvi prin raportarea mesajelor injurioase.
"Amicul" va fi banat de pe YT și scapi lumea de un dobitoc.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca trebuie sa înveți să iti menti parerea si sa faci si crezi ce simti tu.
Chiar dacă poate esti copil acum dar daca începi să iti dezvolti o personalitate in rand cu lumea nu vei face altceva decât sa trăiești pe viitor cu gura lumi.Sustineti parerea si punctul de vedere în fața oricui, iar cel care te va blama si înjură sa stii ca nu iti este prieten.

| Axyongaming007 explică (pentru Freya1):

Mulțumesc de ajutor.

| ywar a răspuns:

Cand discuti despre fotbal pe "sticla", iti asumi ca vei fi si injurat.