| Vasilicamihali2000 a întrebat:

Salut TPU,
Eu sunt mai grasut de felul meu si imi place de o colega din clasa, coincidenta este ca ea este si colega mea de banca.
Nu stiu cum sa ii spun ca o plac pentru ca nu am de unde sa stiu cum va reactiona.
Intr-o zi am stat cu mana pe piciorul ei si nu a zis nimic.
Ceva sfaturi va rog.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai daca ai stat cu mana pe piciorul ei si nu a zis nimic este clar ca te-ar place, nu conteaza daca esti putin mai grasut. In primul rand ca poti sa ii zici sa vezi cum reactioneaza, de unde stii ca nu va reactiona bine? Daca nu incerci pierzi, daca incerci ai 50 % sanse sa fie bine, deci ce alegi? 0 sau 50 ca sanse?

Alta varianta e ca nu ar cam trebui sa ajungi sa ii zici aia, ar trebui sa o inviti la o plimbare, la un suc, sa vezi daca vine, sa observi cum se comporta cu tine, cum te priveste, adica daca simti ca te place, si apoi mergi la sigur tu, ca stii sigur cum va reactiona.
Cum se comporta cu tine? Dar oricum faza cu piciorul e totusi un inceput.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Propune-i programe comune, in afara scolii: o chemi la plimbare, la un suc /cafea, un chef, etc. si vezi cum se comporta in alte anturaje decat scoala.
Daca este comunicativa, se destainuie in fata ta, iti zambeste privindu-te in ochi etc., atunci poti sa treci la faza urmatoare: sarutul. Dupa acest pas se hotareste deja continuarea: mergeti mai departe sau va indepartati /ramaneti "doar colegi de banca"...

| Celcestietot a răspuns:

Intri in vorba cu ea si ii spui pur si simplu la un moment dat happy!

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu ea altfel nu rezolvi nimic.

| Bizon95 a răspuns:

Incerci sa fii saritor, incerci sa fii amuzant, incerci sa fii dragut, II ZAMBESTI, incerci sa fii sigur pe tine
si daca iti zambeste, o inviti la o cofetarie, un film

iar daca te-a lasat cu mana pe piciorul ei AI SANSE SERIOASEwinking

Răspuns utilizator avertizat