| Marian18Marian a întrebat:

Salut TPU

Eu sunt nou aici si as avea nevoie de ajutorul vostru.
Am o prietena de 6 luni, o iubesc foarte mult, ma iubește foarte mult. Au fost si "probleme" intre noi dar le-am rezolvat ușor.
Eu nu ma vad cu ea prea mult timp deoarece ai ei sunt diferiți, nu o prea lasa...
As dori sa îmi spuneți si mie ce as putea face cu ea când ieșim in oras. Pana acum am fost in diferite localuri, am fost in parc, la teatru, cel mai mult am stat in aer liber, in parc, ne-am plimbat deoarece amândurora ne place sa stam in natura, ne simțim mult mai bine, mai in largul nostru.
Dar acum ca a venit vremea rea, ploua mai mereu... dar eu vreau sa ies cu ea, as vrea sa imi spuneți, unde sa ma duc cu ea, ce "activități" sa avem, ce sa facem când ieșim ca ea sa se simtă cât mai bine, știți voi, sa se bucure.
Ce as putea face sa o surprind plăcut...

As vrea mai multe răspunsuri din partea fetelor dacă se poate deoarece ele știu mai bine ce vor, mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ne-ai spus daca iti si permiti acest lucru. Sunt atatea filme, teatre si alte spectacole bune pe care sigur nu le-ati vazut. Doi tineri indragostiti mereu vor sti unde sa se duca, niciodata nu se vor plictisi.

| Irinamujoperufe a răspuns:

Alte solutii nu prea ai... tot la cafenele, la un film la cinema, sau poate sa o duci la tine acasa vedeti un film.mai stati impreuna, nu prea sunt alte alternative

| Marian18Marian explică (pentru Irinamujoperufe):

Da. Si eu as fi vrut sa vina la mine, sa stam împreună, sa ne "jucam" (amândoi având un suflet de copil) dar ea sta foarte departe de mine si ai ei nu o lasa, abia o lasa sa iasă in oras... si asta chiar foarte rar...