| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Ieri seară m-am despartit de prima mea iubita de până acum. Am facut tot ce se putea pentru relatie dar am facut si o greșeală capitala care a dărâmat tot. Abia am reușit sa primesc o a doua sansa din partea ei dar s-a aplicat votba aia : Ciorba reîncălzită nu e la fel, relatia era exact asa. Până la urmă ne-am despartit amiabil ca prieteni, toate alea. Relația a durat 4 luni, a fost prima relație pentru amândoi si s-au pus sentimente puternice de ambele părți dar eu fiind prost si inconștient am distrus tot. Pt momentul asta m-am pregătit emoțional adică nu stau si plâng sau ceva. Am sters toate pozele cu ea, toate convorbirile tot. Nu i-am sters nr de tel, n-am blocat-o. Cum fac să trec peste stările astea de rău ( nu-s gigantice dar sunt acolo si mi-e frica sa nu crească )?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

A fost o lectie de viata.
Vorba aceea: "omul destept invata din greselile altora, cel prost nu invata nici din greseliile proprii" ramane valabila.

Treci mai departe, iar alta data gandeste intai consecintele, ce pot urma!

| Hammurabi a răspuns:

Treci mai departe. Nu mai gândi în urmă, gândește înainte la ce va fi, la următoarea fată cu care vei fi. Caut-o, găsește-o, începe o altă relație și ceea ce a fost se va șterge din mintea ta.

| Dalmore a răspuns:

O sa treaca in timp, nu prea ai ce sa faci, doar sa ai rabdare si sa nu te izolezi. Iesi din casa si socializeaza. Ocupa-ti timpul.

| Yurisa a răspuns:

O sa treaca in timp ai sa vezi. Poate nu maine poimaine dar o sa fii ca nou la un moment dat, depinde de tine

| Jannah a răspuns:

" Dragostea călcată în picioare se răzbună, iar cel ce a călcat greşit pierde totul. "

| NicoleEazi a răspuns:

Sfaturi se pot da o gramada dar nu stiu in ca masura o sa te ajute, cu ce pot sa te ajut si stiu ca functioneaza este sa incepi sa vorbesti cu alte persoane/fete. Daca chiar ai trecut peste si nu mai este sansa de impacare ar trebui sa incerci asta sa vorbesti cu alte fete, cel putin pentru moment o sa uiti si o sa te faca sa te simti mai bine.Nu este cel mai potrivit sfat probabil dar crede-ma ca ajuta.