| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata din a 9-a eu fiind acum a 10-a. Problema e ca niciodata nu am vorbit cu ea. Ideea e ca as vrea sa astept vacanta si sa incerc pentru inceput sa ma imprietenesc cu ea. Insa cum as putea face asta? I-as putea scrie pe facebook dar ar fi destul de ciudat ca cineva sa iti scrie asa dintr-o data. E genul de fata fara "fițe" si alte chestii. Nu ii cunosc caracterul dar sunt genul de om care isi poate da seama foarte usor chiar fara sa cunosc persoana, ce fel de persoana este. As vrea prin vara pentru ca as mai slabi si eu. In prezent am 1, 85 si 85kg si nu prea ma simt comfortabil. Deci, ideea e cum as putea sa ma bag in seama cu ea? Idei? Si cum as putea fara sa vorbesc cu ea sau doar din priviri sa isi dea seama?

Multumesc.

2 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Vorbeste mult cu ea incearca sa-o cunosti mai bine, intreab-o ce ii place sa faca iar daca simte si ea ceva pentru tine ar trebui sa-i spui ca o placi.

| bicsol a răspuns:

Hello,

In primul rand te.as sfatui sa nu grabesti lucrurile ci mai degraba sa le lasi sa vina de la sine. Baga.te in seama cu ea ori pe internet ori in realitate fara sa fii disperat! Nu astepta doar ca sa slabesti si sa arati bine, incearca sa iti etalezi caracterul tau si sa te placa pentru ceea ce este in tine cu cum arati! happy In tot acest timp, nu investi sentimente in ea, lasa sa treaca o vreme, vorbiti, vezi cum decurg lucrurile, apoi poti sa investesti in relatie! happy sper ca ti.am fost de ajutor