| Asdrd a întrebat:

Salut TPU, in urma cu un an m-am mutat in Spania, aici am intalnit o fata, romanaca. Problema e ca mie chiar imi place de ea, petrecem timp impreuna, doar ca nu stiu si daca ea ma place. Cred ca mai mult sunt in zona aia de friendzone, voi cum ati trecut la urmatorul pas?

15 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai putea sa o intrebi daca ar vrea sa va cunoasteti mai bine in vederea casatoriei.Sotul meu asa m-a intrebat prima data cand m-a invitat in oras.Caa sa nu isi piarda vremea aiurea cu mine.

| Danny28 a răspuns (pentru ania):

Îmi pare rău să vă dezamăgesc, dar dumneavoastră cred că sunteți din altă generație. Acum ca bărbat dacă pui o așa întrebare unei fete ești înjurat de toți sfinții, ori ajungi la poliție.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o intrebi?

| Asdrd explică (pentru Violleta2022):

Când încerc sa vorbesc cu ea legat de asta, încearca cumva sa evite....totodată ea e foarte brutală cu viața ei, nu știe ce o face fericită, ii place sa sufere, pot sa spun că e puțin imatură

| Violleta2022 a răspuns (pentru Asdrd):

Nu mai incerca, intreab-o direct... ca te codesti pana o pierzi.
Fii clar si deschis cu ea, spune-i ce ia pe suflet si cere-i parerea.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as lua-o si i-as explica frumos sentimentele, dar in asa fel incat sa ii lasi si o cale de retragere in cazul in care nu te place.

Oricum, relatia de prietenie e compromisa.

Ori se transforma intr-o relatie de dragoste, ori relatia se va raci.

Oricum cred ca si ea cam stie ce simte pentru tine. Asa ca nu schimbi mare lucru daca o intrebi si rezolvi odata.

| Asdrd explică (pentru cristimihailov):

Înainte să plec în Spania am făcut o facultate in țară, aveam un job foarte bine plătit, dar munceam foarte mult și nu am mai făcut față... după ce am"fugit" in Spania mi-am găsit un loc de muncă pe șantier.
Mă gândesc la faptul că la un moment dat v.a trebui să-i spun cine sunt, daca ii spun ei vor afla și cei de la munca și cel mai probabil o să mă de-a afara pentru că sunt "calificat".

| cristimihailov a răspuns (pentru Asdrd):

Pai nu ii spune cine esti. In general ca ai facut o munca care nu to-a placut.

Oricum ar fi asta e un semn ca trebuie sa faci ceva, sa mergi pe specializarea ta.

Chiar daca asta inseamna sa inveti spaniola.

| Brizbriz a răspuns:

Etete scartz, ii zambesti frumos si o inviti la o cina la restaurant
daca accepta dar nu pricepe "aluzia" atunci e mult prea proasta ca sa merite sa fi cu ea, insa, daca iti place de ea, ma indoiesc profund ca e atat de proasta (eu cand vad o fata frumoasa dar cand deschide gura si vorbeste se varsa prostia... mi se taie... DE TOTTTTT)

PS sa nu uiti sa te imbraci la paishpe ace si sa o intampini cu flori

| Asdrd explică (pentru Brizbriz):

Aseară am mers să cumpărăm burgeri, după am mâncat într-un loc mișto, in natură, i.a plăcut mult. In drum spre casă, eu conduceam și ea a făcut o glumă, tot în glumă am lovit.o cu palma peste picior...a avut o reacție atât de nașpa, nu știu la ce s-a gândit, dar încă mă simt ca nașpa dupa reacția ei...
Pur și simplu mă simt dezgustat, noi am fost la piscina împreună, chiar ne-am simțit bine.

| Brizbriz a răspuns (pentru Asdrd):

SINCER, nu stiu, bun venit in comunitate, femeile sun un mister
iar pentru femei e la fel... barbatii sun un mister

te face sa iti para rau de epoca de piatra, cand barbatul lua o bata, ii dadea una femeiii in cap si apoi o tara in pestera... barbaric, DAR SIMbLU', HA?!?

| Asdrd explică (pentru Brizbriz):

Nu cred că ai înțeles...

| Danny28 a răspuns (pentru Asdrd):

E româncă frate. N-ai ce să ceri. Te judecă greșit fără să te cunoască.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când cineva te place, simți, intuiești.

| andradaaa12 a răspuns:

Ar trebui sa i spui tot ce simți pentru ea nu ai nimic de pierdut, daca ea nu simte ce simți tu pentru ea e pierderea ei nu a ta, asa ca fă-ți curaj, nu ai sa știi niciodată daca te place daca nu o întrebi chiar pe ea.