| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea este: Avand 16 ani, unde imi recomandati sa ies cu prietena in oras? Criteriile ar fi:

- Undeva select, dar nu foarte, adica nu vreau ceva foarte luxos, dar nici o saormerie

- Sa fie restaurant daca se poate, nu pizzerie, shaormerie etc.

- Preturile sa nu fie peste limita, dar imi dau seama ca la ce cer, or sa fie maricele

- Daca se poate, sa fie prin centru, sau prin apropierea centrului (Bucuresti)

- Daca se poate sa se faca rezervare de dinainte, cu chelner etc si sa fim condusi la masa

Cam astea ar fi. spun din nou, Bucuresti. Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mergi la o cofetarie, o prajitura si un suc sau un espresso sunt in jur de 10 lei.
Daca vrei sa luati masa impreuna, sunt restaurante unde o ciorba este 15 lei, si altele la care este 6-7 lei, la un 'main entry', adica gratar, snitel sau ceva de genul asta sa fie 17-18 lei, dar si restaurante in care ii 7-9 lei, cauta unul mai ieftin care sa arate si cat de cat. Bine, preturile astea sunt la Cluj, dar cred ca gasesti cu preturi asemanatoare si in Bucuresti.
Cauta si tu, pe internet sau pur si simplu, mergi prin oras, intrii in restaurante si ceri un meniu, ii spui chelnerului ca numai studiezi piata, ca sa nu se agite prea tare.
http://metropotam.ro/......158761931/
http://www.bestmusic.ro/......26676.html

| vocea a răspuns:

Atata timp cat te iubeste nu conteaza unde o duci ea se va bucura ca petrece timp cu tine, si nu stiu daca vei lua in considerare asta dar cel mai bine e sa va petreceti timpul undeva unde sunteti doar voi 2 in intimitate, mult suuces daca te iubeste nu trebuie sa ridici un deget si va fi impresionata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iesiti la cafenea, fetelor le place asta, caci daca ai atatea mofturi, o sa treaca viata!

| unknøwn a răspuns:

Daca nu esti bastan si n-ai 2 elicoptere si 3 yacht-uri n-ai de ce sa o duci la restaurant select doar asa, sa o impresionezi.
Oricum nu inteleg de ce toata lumea duceti femeile in locuri in care au mai fost, lol. Pai daca vrei sa devina obsedata de tine trebuie sa o duci in locuri speciale si sa faci ceva special cu ea, ceva ce nu a mai facut de 58393 de ori cu altii.

Acum fiecare cu ce poate/stie.
Lasa, du-o tu la restaurante si o sa-i atingi un san in 3 saptamani, in timp ce
eu o sa o duc la o casa de munte si o sa fac sex salbatic in fata semineului cu ea.

| RRoberta a răspuns:

La un pun, pe lipscani