| yLuSsSIoN a întrebat:

Mai demult am încercat sa-mi vand un cont de steam. Am gasit un client, iar eu nu aveam incredere in el, este o chestie normala, ca doar este un necunoscut de pe internet, iar acesta mi-a dat datele lui de la cardul de credit si mi-a zis ca daca imi da teapa pot folosi cardul. Acesta bine inteles mi-a dat teapa. Cand i-am verificat cardul, era gol. Eu am reușit sa-mi recuperez acel cont de steam. Acum cateva saptamani am cumpărat ceva cu cardul acelui baiat care m-a fraierit in valoare de 8 euro, eu nici nu am vrut a fost o greSala. Imi este frica, poate primesc o amenda parintii mei sau ceva de genul, imi puteti zice va rog frumos ce as putea face?

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Ba da' ti-a facut-o.Eu daca as face asta as face-o pentru a te da in judecata poate poate scot niste bani asa sau cu santaju'.
Scapa de card si de bonul dat de magazin.Da-le foc, du-te cat mai departe si ingroapa-le.

| express11 a răspuns:

Daca era gol cum, sau cu ce ai platit? te poate da in judecata pentru inselaciune.

| mihai69 a răspuns:

Fapta ta se cheamă uz de mijloace false de plată. Și e penală. Rău.
Nu poți decât să te rogi ca timp de 3 (sau 5?) ani (cât e termenul de prescripție a faptei) să nu te întrebe nimeni de sănătate. Altfel, nu ai nicio șansă.
Oricum, ca să fie treaba și mai veselă, mai mult ca sigur datele pe care ți le-a dat nici măcar nu erau ale unui card pe care să-l dețină el, fie e unul furat, fie le-a aflat prin metode ilegale (phishing sau accesare ilegală a unor baze de date confidențiale).

| ywar a răspuns:

Si asa o sa ajungi la inselaciuni cu card. Puscaria te mananca, baiatule! I-ai furat de pe card! Simplu... pe tine scrie Bulau! pentru 8 euro, dosal penal pentru furt.

| yLuSsSIoN explică:

Pardon, chestia asta s-a întâmplat acum doua luni, omu cica este din Germania, are calculatorul in germana si alte cacaturi, ca mi-a dat o data te-am viewer

| yLuSsSIoN explică:

Mihai69, deci eu sunt mai mult vinovat decat ala? M-am uitat la numele cardului si numele lui ala, si este altul, cel putin este diferenta la yahoo si forumurile lui. Nu este ala vinovat ca a încredințat datele de la card către mine?

| KaTha010895 a răspuns:

Cum ai cumparat ceva daca spui ca ai verificat cardul si era gol? laughing Daca chiar ai facut asta sa te fereasca Dumnezeu sa te reclame!