| buzulina a întrebat:

Mama mea a aflat de curand ca e insarcinata si vrea sa avorteze copilul.De ce? Nu stiu! vreau sa o conving ca nu e bine sa faca avort si nu stiu cum.Ma putezi ajuta cu o sugestie? Rapid! Funda.

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Decizia este in primul rand a parintilor tai! Nu poti da sugestii, poate are probleme de sanatate, poate varsta...

| Pirkko a răspuns:

Desi nu sunt un adept al avortului, este alegerea ei.
Ar trebui, totusi, sa nu se pripeasca. Cunosc femei care au avut sarcini nedorite si care sunt foarte fericite ca nu au cedat impulsului de a avorta. Dar nu pot generaliza, sunt constient ca nu toate femeile reactioneaza asa. Sunt multi factori in joc: context familial, situatie financiara etc.

| Yaguar a răspuns:

Ca sa dadem raspunsuri ceva mai folositoare, 1. trebuie sa cunoastem caracterul mamei tale. 2.Mama ta la moment este casatorita? Stii cine este tatal copilului? Crede in Dumnezeu?

| Yaguar a răspuns:

Intra la utilizatorul danluvug, (in raspunsurile sale o sa gasesti o multime de raspunsuri pe tema avortului care o satsi fie de folos). linc:1. http://www.tpu.ro/utilizator/fscz
2. http://www.tpu.ro/utilizator/fscz/raspunsuri/. Iar daca mama ta este credincioas intra si pe site Ortodoxia.md la fel o sa-ti fie de folos.

| Catalinxxxx a răspuns:

Hey asta e ceva mai intim dar o sa te ajut sperio sunandui ca daca va avorta cand va muri pe lumea cea lalta o sa il manance de viu pe cupil si o sa il auda cum tipa.Sau daca nu o sa viseze timp de 3 luni cum o sa moara copilul. Sper ca te-am ajutat