| Deliaa94 a întrebat:

mi s-a intamplat ieri ca din greseala sa il sun pe fostul prieten, cand am vazut am inchis repede apelul, apoi i-am trimis un mesaj si i-am spus ca nu am vrut sa-l sun, mi-a spus sa stau linistita. dupa cateva minute 10 aprox. Imi scrie un mesaj spunadu-mi ca : " te-ai afectionat cam repede ".iar dupa mi-a scris ah scuze, ..cum ar veni ca nu era pentru mine mesajul. Voi ce parere aveti? Tin sa mentionez ca si eu i-am facut acel apel intentionat!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La minciuna si batjocura, se raspunde cu minciuna si batjocura. Tu te-ai expus si el a simtit ca il minti si te-a sanctionat. E pacat de tine ca iti terfelesti demnitatea in halul asta, umilindu-te cu minciuni si tertipuri ieftine. El nu te va mai respecta niciodata dupa o faza din asta. Si nu stii niciodata cand va veti ami intalni, poate intamplator si n-o sa-ti placa faptul ca ti-ai pierdut respectul lui

| whatevernvm a răspuns:

Parcă era din greșeală. După intenționat

| DeathIncarnate a răspuns:

Deci prima data era din greseala, dupa era intentionat?
Mai spune-ne.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Faci prea mult caz din asta, lasa l asa.

| RAY a răspuns:

Tu il mai iubesti sau din plictiseala faci asta

| Vvistula a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu el si sa-i spui ca iti place sa faci apeluri din greseala care de fapt sunt intentionate. Asa saracul va ramane cu capul in nori fara sa isi dea seama ce vrei tu de fapt. Poti face asta din amuzament sau cu anumite intentii ascunse. Si raspunsul la ce parere am despre asta, pai am o parere buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vad doi prosti care ar vrea sa comunice, dar orgoliul va tine separati pe amandoi. Si prima data ai zis ca l-ai sunat din greseala. Apoi ca intentionat. Vezi prostia din om unde duce? Multe persoane de fapt se iubesc dar orgoliul din ei ii tine separati. Lasa mandria asta de doi bani. Macar arata ca esti tu cu un pas inainte. Suna-l si vorbeste cu el.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai condamnati oamenii; orgoliu sau nu, oamenii trebuiesc educati cum sa se impace, si cum sa treaca peste situatiile de felul acesta.

Delia94, nu zic ca sa va reluati relatia; ci daca sunteti certati, eu zic ca sa va impacati, chiar daca nu sunteti impreuna.
Dar daca nu sunteti certati, atunci nu te grabi sa intri iarasi in relatie. Aceasta se face doar atunci cand amandoi sunteti pregatiti pentru casatorie. Daca nu sunteti pregatiti pentru asta, atunci ramaneti asa cum sunteti; pentru ca atunci cand veti fi din nou impreuna, iarasi va veti certa, si poate chiar mai rau decat sunteti acum. Pentru ca o relatie fara scopul casatoriei nu duce decat la despartire; si suferinta va fi si mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat peste intrebarile tale anterioare si 98% numai despre "fostul" vorbesti. Si ca l-ai visat, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum. Tu cred ca il mai iubesti. Recunoaste asta. O persoana care nu mai are sentimente fata de cineva ii uita numarul si nu mai cauta niciodata. Si pe Facebook daca l-ai eliminat de la prieteni, recunoaste ca de pe contul tau sau al unei prietene nu ai intrat macar odata pe profilul lui sa te uiti la poze. Daca ai facut asta crede-ma ca ai inca semtimente fata de el.

| SkandallKamataru a răspuns:

"mi s-a intamplat ieri ca din greseala sa il sun pe fostul prieten, cand am vazut am inchis repede apelul, apoi i-am trimis un mesaj si i-am spus ca nu am vrut sa-l sun"
"Tin sa mentionez ca si eu i-am facut acel apel intentionat!"
Ori l-ai sunat intentionat, ori nu?

| Deliaa94 explică:

Da, poate ca fac unele chestii, pentru ca da inca nu l-am uitat si pentru mine a fost o chestie urata mai ales ca mi-a spus ca deja ma si inselat, ca s-a dus cu una maritata si e doar sex intre ei. Nici nu stiu daca e adevarat sau nu.o impacare nu va mai exista, iar de o prietenie am vazut ca nu am cu cine ..vazand ca el ma ataca si deja mi-a spus ca are una care doar se distreaza cu ea si atata, mai ales e si maritata! Imi face scarba persoana asta dar si totodata nu stiu ce sa cred, daca este adevarat sau mai mult a facut sa ma indeparteze de el. Oricum daca as vrea, as putea sa ma vad cu el tinand cont ca mai am niste lucruri ramase la el acasa, dar nu stiu ce sa fac...el mi-a spus ca nu vrea sa mi le trimita prin posta ci sa ma vad sambata asta cu el, iar sincer nu stiu daca mai merita dupa tot ce mi-a spus.da ok imi iau.lucruile dar ce as putea vb cu omul asta?

| Stardust1994 a răspuns:

Pai ori a fost intentionat ori din greșeală?! Poate el a vrut sa te tachineze... poate și el a facut-o din greșeală sau tot intenționat ca și tine de altfel.sunt unii oameni cu care putem păstra o relatie de prietenie și sunt oameni care mai mult rău ne fac cu cât continuam sa pastram legatura.vezi unde te situezi tu și cu fostul tău și ia o decizie, de preferat cea mai benefica. Dacă te doare, te enervează, te supara, te deranjează rupe legatura.Dar dacă e un om înțelegător și de la care chiar ai ce învăța atunci păstrează -l măcar ca prieten

| NoulCont a răspuns:

Nu.i da atata atenție ...Fi indiferenta, dacă este să vă împăcați o să se întâmple ca timpul rezolva.
Sau pur și simplu intreaba-l dacă mai are ceva să.ti spuna? Mi.ar place să vb eu în locul tău hihi mereu am făcut asta la prieteni și i.am impacat happy