| ShamelessQboy a întrebat:

O întrebare pentu fete;
Referitor la viata lor sexuală de cuplu. Intr-o relatie, un băiat ar trebui să asculte de iubita lui sau de parerile altora?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu trebuie sa asculte de nimeni, ca doar e un om liber. Trebuie sa ia propriile hotarari

| sierra1 a răspuns:

Să asculte părerile altora dar să facă cum zice iubita. E bine asa?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un raspuns de la un baiat:
Fetele spun doar 13% din ce isi doresc (da, am inventat procentul). Restul trebuie sa-l ghicesti.
Glumeam. In rest faci cum vrei tu, si daca ramane, inseamna ca va potriviti. Daca nu ramane, macar esti impacat, ca ai facut ce-ai avut chef.

| Freya1 a răspuns:

Da tu cu cine traiesti? Cu lumea?

| ShamelessQboy explică (pentru Freya1):

Am întrebat asa din curiozitate, pentru că mulți ma critica zicând că prea m-a schimbat după cum a vrut ea.
Iubita fiind foarte libertină si avand propriile ei convingeri in cele ce privește viața de cuplu, sexuală foarte diferită de majoritatea.

| Freya1 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Acuma depinde de tine daca o accepti asa sau nu.
Daca sunteti impreuna inseamna ca ti-au placut convingerile ei de la bun inceput, iar daca s-a schimbat ceva ulterior cred ca trebuie sa vorbesti cu ea nu cu altii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Asculta de prietenii tai stiu ce zic, multe fete vor sã controleze in relatii, fie prin afectiune, sex, restrictii sa nu mai iesi cu prietenii sa stai cu ea etc iar dacã asculti in totalitate de isi pierde respectul si pleaca la altul.
Pentru ele cel mai mare plãcere este sa audã "Iubi nu mai pot ajunge, am planuri cu prietenii" laughing deoarece se intreaba daca le mai placi, daca mai iesi si cu alte fete. Este ciudat dar lor asta le place.

| MihaiNicu23 a răspuns:

De iubita lui si ea de el.

| ziftode a răspuns:

O intrebare cu raspunsuri foarte clare
DE PRIETENA LUI, dar nu sa o ia drept litera de evanghelie, ci sa discute CONSTRUCTIV orice lucru pentru care aveti pareri diferite
daca asculta numai de parerile altora, ar trebui sa ii spui:
"du-te sa ai o relatie cu aia, adio si n-am cuvinte"
si chiar sa il parasesti, pentru ca e clar ca e prea tampit, si mai ales o sa fii foarte nefericita cu el pentru ca o sa te simti ca un copil sau mai rau, un animal de casa, cand o sa constati ca niciodata nu ai un cuvant de spus!

| ziftode a răspuns:

O sa vina Dumnezeul TAU la mine in casa si sa imi spuna ce sa fac?
daca nu, ATUNCI DE CE AS ASCULTA DE POPA?!? ALA STIE MAI BINE DECAT MINE CE AM EU IN CASA?!?
sau ar trebui sa citesc si sa fac exact ce scrie in biblie?!? O CARTE VECHE DE 2MII DE ANI CARE NU ARE NICI O LEGATURA CU NICI UNA DINTRE PROBLEMELE MELE?!?

poate ne faci un bine omenirii si iti tai cablul de net, nu avem nevoie de VACI PROASTE, care sa vina si sa ne "sfatuiasca" sa devenim si noi vaci proaste (adica sa nu gandesc ca doar stie popa mai bine decat mine)

ADIO!

| anonimg a răspuns (pentru ziftode):

"Dragostea este de la Dumnezeu". (1Ioan.4:7)
Ea nu este o inventie a oamenilor. Si daca "Dumnezeu este dragoste" (1Ioan.4:8), atunci si dragostea dintre oameni trebuie intretinuta cu ajutorul lui Dumnezeu. Altfel ea se raceste, se stinge.
Noi nu vom mai tine unii la altii, si vom ajunge sa ne tratam semenii mai rau decat am trata o cireada de animale. Fara dragoste, vom manifesta o ura fata de apropale nostru si-l vom trata cu o scarba desavarsita, inimaginabila mintilor si inchipuirilor noastre; daca ar fi sfasiat de fiare si tot ar fi putin.
Da, despre mine vorbesc; pentru ca in felul acesta sunt privit de tine, ca si cum as fi dusmanul tau. Daca Mantuitorul care a facut bine in tot timpul cat a trait in mijlocul oamenilor a avut parte de o soarta cruda, cu cat mai mult vor fi tratati astfel urmasii Sai. "Caci daca se fac aceste lucruri copacului verde, ce se va face celui uscat?" (Luca.23:31)
"Cel incet la manie pretuieste mai mult decat un viteaz, si cine este stapan pe sine pretuieste mai mult decat cine cucereste cetati." - (Proverbe.16:32)

"Toti gresim in multe feluri. Daca nu greseste cineva in vorbire, este un om desavarsit si poate sa-si tina in frau tot trupul.
Oare din aceeasi vana a izvorului tasneste si apa dulce si apa amara? Fratii mei, poate oare un smochin sa faca masline sau o vita sa faca smochine? Nici apa sarata nu poate da apa dulce.
Caci acolo unde este pizma si duh de cearta, este tulburare si tot felul de fapte rele."

| ziftode a răspuns:

Deci esti o vaca, indiferent ce argumente clare spune altcineva, tu ignori complet si rumegi in continuare NUMAI o carte veche de 2mii de ani, pentru ca TU crezi in ea asa ca e "absolut" si orice altceva nu mai conteaza

MI SE RUPE DE FOSILA TA SFANTA!
iti doresc success in cariera de animal rumegator si cu ochelari de cal! renunt, esti prea IMBECIL pentru gusturile mele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intrebare de toatã rusinea, pai tu Nu poti sa ai propriile pareri despre ce vrei? Trebuie sa-ti consulti iubita sau prietenii, sau sa asculti de cineva?

Dacã te referi la cati a dus fata, nu te poti lua dupã nimeni, prietenii iti spun ca ea e asa, asa dar fara dovezi iar ea ti se dã prea sfântã.

| PumpkinDoll a răspuns:

Pai nu poti si tu sa le ''analizezi'' sa vezi care pareri is mai bune? Sau sa ai propriile tale pareri.

| gabriielaaa a răspuns:

Sa-ti asculti inima si sa o asculte ce vrea sa zica, tu hotaresti ce crezi uneori lumea nu zice adevaru alteori da, dar cel mai bine ar fi sa va ascultati reciproc, impreuna se face casa buna

| AndreiMarin499 a răspuns:

Normal ar trebui sa ai propile tale pareri dar trebuie sa mai asculți și de prietena ta în unele cazuri.