| Marius009988 a întrebat:

Salut TPU!

O plac pe colega mea de clasa cam de pe la inceputul lunii aprilie,atunci am inceput sa vorbim o data la cateva zile.
Prin luna mai,dupa vacanta de paste am inceput sa vorbim zilnic,sa mergem impreuna la scoala,sa mergem impreuna acasa si sa ne intelegem foarte bine.
In luna iunie am aflat de la cea mai buna prietena a ei,care este si verisoara mea,ca ea place pe un baiat din scoala si se inteleg foarte bine, insa ea a continuat sa vorbeasca cu amandoi la fel de mult, iar dupa cateva zile ei 2 au ajuns sa fie impreuna, insa ea tot a continuat sa vorbeasca cu mine des, si nu mi-a spus ca este intr o relatie cu el.intre timp relatia dintre noi 2 s-a mai racit, nu ne-am mai vazut de o luna si nici nu mai vorbeam prin mesaje.acum 5 zile mi-a scris si am avut o conversatie destul de adanca in care mi-a spus chestii precum:esti unul dintre cei mai frumosi baieti pe care ii stiu,mama te place,mi-a spus ca mama ei a zis ca ar fi frumos sa mergem impreuna la facultate si sa incercam,pentru ca noi vrem sa mergem pe acelasi drum dupa liceu, mi-a spus ca simte ca nu m-a apreciat destul cat merit. apoi am intrebat o ce s-a intamplat cu baiatul cu care era impreuna si a spus ca sunt apropiati, dar s au certat si nu s au mai vazut de 3 saptamani, iar apoi m-a invitat sa merg saptamana viitoare la un concert cu ea, si mi-a spus ca sunt cel mai bun prieten al ei si ma are la inima.

Totul s-a stricat aseara cand s-a intalnit cu el iar eu am intrebat o daca este ok pentru iubitul ei sa mergem doar noi 2 la concert, dupa cum spunea ea si mi-a raspuns ca au incredere unul in altul

Credeti ca este ok ce face? Eu tin enorm de mult la ea si ii sunt alaturi in orice situatie, credeti ca mai am sanse la ea chiar daca are iubit?

Va multumesc enorm

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Marius, vrei sa fii prieten cu ea sau ce? Esti pampalau.
Sa iesi din friendzone e cea mai simpla chestie tinand cont de situatia in care esti acum cu ea. Te cunoaste bine, stie la ce sa se astepte de la tine.
Daca vrei s-o faci sa te placa, trebuie sa te comporti total diferit cu ea, incar sa nu mai inteleaga nimic.
Nu-i mai asculta dramele, incepe sa vorbesti cu alte tipe, povesteste-tu ei despre alte tipe si schimba subiectul cand vorbeste de gagica-su. Arata-i ca timpul tau nu e exclusiv pentru ea si ignor-o cand vezi ca o ia pe aratura si te trateaza ca pe cel mai bun prieten.
Scrie-i seara, spune-i ca treci pe la ea sa mergeti sa mancati ceva, spune-i ca esti in zona si vrei sa iesiti la o plimbare, atinge-o mai mult, fa-o sa nu mai inteleaga nimic.

In tot timpul asta nu-i raspunzi deloc la orice incercare de-a ei de a se convinge ca inca esti mort dupa ea. Tu trebuie sa ii arati constant ca vrei mai mult de la ea, dar fara s-o faci sa inteleaga ca te-ai indragostit de ea. Femeile ii prefera pe aia cu care se cearta o data la 3 zile, cum ai zis mai sus de gagica-su, nu pe aia care sunt non stop acolo pentru ele.

Fa asta ceva timp si apoi spune-i ca o placi. Ignora complet ca are prieten. Nu e treaba ta.
Arata-i ca nu-ti pasa de raspunsul ei si daca te place sau nu, ca asta e adevarul si ca trebuie sa il stie.
Daca iti raspunde negativ, ii spui ca n-ai intrebat-o daca te place sau nu.

Da-i timp si daca vezi ca te tot bate la cap spunandu-ti ca esti doar un prieten, incepi s-o ignori si s-o faci sa inteleaga ca nu vrei o prietena, vrei mai mult de atat.

Fa toate astea si o sa alerge la tine, cu iubit sau fara.

Continua ca si pana acum si n-o sa fii niciodata cu ea. N-o sa simta niciodata nimic pentru tine daca ii demonstrezi mereu ca esti acolo si ca vei ramane in orice conditie.

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu se stie niciodata ce o sa se intample iar cel mai bine este sa ii fii alaturi. Important este ca sunteti prieteni si ca faceti lucruri impreuna. Baza unei relatii frumoase este prietenia. happy

| Brizbriz a răspuns:

"acum 20 ore | alexGeorge13 a răspuns:
Baga-i limba-n gura tinere"

asta e cel mai bun raspuns...
in momentul ala ori ii place si ai reusit
ori iti trage o palma si s-a terminat de-a binelea
ORICUM NU exista alta solutie sa iesi din friend zone, lucru care e de rahat, indiferent ce spun unii mai sus, sa fi in fiecare zi cu ea si sa fi total frustrat ca nu puteti decat sa fi-ti prieteni si atat

| Marius009988 explică (pentru Brizbriz):

Ea are acum un iubit, cu care este impreuna de o luna, numai ca in aceasta luna au mai avut certuri, s au despartit si ea a revenit la mine, dar s au intalnit din nou acum 2 zile si acum s-au impacat.sa astept pana se despart de tot, si sa o las sa vina de una singura la mine? ar fi culmea sa o sarut stiind ca are iubit

| Brizbriz a răspuns (pentru Marius009988):

Asteapta pana se despart
insa oricum, e foarte cotoibila situatia, cand ti-am dat sfatul credeam ca e simpla, se pare ca nu e

| anonimuIl a răspuns:

În liceu băiatul face sex de la 17 ani din clasa a 11.

| Danny28 a răspuns:

E o proastă care nu știe ce vrea de la viață, iar pe tine te-a băgat în "minunatul" friendzone, din care nu poți ieși. Rupe orice legătură cu ea, altfel vei suferi.

| AlexIonescu39 a răspuns:

Sau, mai bine, ii spui direct ca vrei sa fiți împreună și ti-ar plăcea sa îți acorde o șansă, fiindcă tu crezi ca va potriviți f. bine / e sufletul tău pereche, tu știi de ce...