| Narco a întrebat:

parintii mei se cearta fix in momentul asta. Tata se culca mereu cu castile cu muzica si mama nu mai vrea sa doarma langa el. Acum ea sta afara si nu vrea sa se culce. Ce sa fac? Urgent! DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, ca nu-i treaba ta sa decizi in locul parintilor tai!
Isi vor rezolva ei problemele, cum considera de cuviinta.

| kepler22b a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce ****? Parintii ar trebui sa stie ca certurile lor au un impact negativ asupra copiilor lor, si ca ii pot imbolnavii mintal. Nu ai idee ce greu e sa ai astfel de parinti.

| Violleta2022 a răspuns (pentru kepler22b):

Evident ca parintii stiu asta, dar tot nu-i treaba copiilor sa intervina in discutiile parintilor.
Cum nu esti parinte, te sfatuiesc sa tii ciocul mic si sa raspunzi doar la categoria de varsta, la care te pricepi!
Incearca sa fii mai politicos pe forum, ca limbajul vulgar nu-i tolerat!

| Mynameis93 a răspuns:

Nu prea ai ce să faci.Trebuie să îi laşi să-şi rezolve singuri problemele. Poate mama ta face ceva greşit atâta timp cât tatăl tău adoarme cu căştile în urechi.

| kepler22b a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu parintii tai cat mai deschis. De preferabil la cina. Vorbeste-le din suflet fă-i sa se simta prost si sa reflecteze asupra problemei ca iti afecteaza tie viata.