| Cenusa123 a întrebat:

Salut TPU,parintii mei se cearta intruna, nu stiu ce sa fac. Tata o injura pe mama in ultimul hal, mama incepe sa planga iar eu stau in camera si ascult.Cum ii fac sa se opreasca?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imi aduc aminte cand eram mic si taicameu vroia sa-i bage cutitul in gat lu maicamea apoi am sarit pe el pe la spate si i-am zis so lase impace, s-a cumintit pe moment. Era violent de fel dar in timp s-a linistit si erau certuri intre ei pana s-au despartit la un moment dat. du-te si prindel de gat cu mainile si picioarele ca o caracatita pana se linisteste asa in timp poate nu va face urat

| Cenusa123 explică (pentru mgtow):

Tata nu o bate pe mama, doar o injura in fiecare seara si iese un scandal monstru, e tatal meu nu ii pot face asa ceva! Dar am observat ca atunci cand ii zic sa nu mai injure, se potoleste.Mama imi spune sa ii zic asa de fiecare data ca ii e rusine de mine si se potoleste.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cheama politia de vreo 2 ori, daca auzi ca o ameninta. O sa-i treaca, sau o sa te injure si pe tine.
"intru-na" nu exista.

| SG1995 a răspuns:

Câți ani ai? Dacă ai 18, și ești o tip cât de cât echipat bagă-i mințile în cap lu tact-o.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Poartă o discuție matură cu părinții tăi! Roagă-i să îți explice de ce se ceartă, până la urmă ești copilul lor și locuiești sub același acoperiș ca și ei, deci ai dreptul să știi! Dacă nu își pot rezolva problemele, cel mai bine ar fi să divorțeze...
Încă o dată, îmi pare rău și sper să se rezolve!

Răspuns utilizator avertizat