| NunuZelZua a întrebat:

Prietenii iubitei mele plecau in vacanta si mai era doar un singur loc liber la vila respectiva. Iar eu dorindu-mi ca sa se relaxeze putin i-am zis sa mearga ea ca eu oricum am de lucru. Am fost stupefiat cat de repede a acceptat fara sa se gandeasca o secunda la o varianta ca sa mergem impreuna. Credeti ca atunci cand iubesti e normal sa-ti doresti sa mergi cu prietenii fara persoana iubita? Sau e normal sa stai alaturi de omul pe care il iubesti cand el are de lucru pentru bunastarea amandurora.

Răspuns Câştigător
| Raizing a răspuns:

De obicei, tipii ca el nu prea vor sa li se deschida ochii. Ma tem sa nu fie genul ala care crede ca e ultima prisma de pe pamant, nu mai gaseste alta daca-l lasa, iar din cauza asta sa accepte toate mizeriile ei.

On-topic: vad ca multi intelijenti s-au avantat sa spuna ca, desi intr-o relatie, e nevoie de timp pentru tine. Aoleo... interesanta extrapolare, da' oare cum au realizat ei legaturile astea?
Macar din complezenta trebuia sa spuna ca nu merge fara tine si, daca tu ai fi insistat, iar ea ardea de nerabdare pentru excursia aia, abia atunci sa accepte. Dar s-a descotorosit de tine asa, scurt pe doi, o doare pe ea la pedala daca esti tu acolo sau nu.

Eu cred ca, daca era o relatie veridica, bazata pe iubire, s-ar fi simtit mai bine la Herculane impreuna cu tine, decat singura sau cu prietenii in Maldive, intelegi ce zic? Cam aia inseamna iubire.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu a fost deloc normala reactia ei si vezi sa nu pupe cateva penisuri pe acolo. Daca te iubea zicea ca sta acasa cu tine sau sa mergeti in alt loc

| Plato a răspuns:

Mda, nu moare dupa tine. As zice ca nu prea contezi pentru ea, ca sa fiu mai exact.

| ynexistenta a răspuns:

Daca locuiti impreuna, nu e normala reactia ei daca sunteti doar iubiti e normala, nu e vorba ca a acceptat foarte repede, poate chiar are nevoie sa mai stea cu prietenii ei, poate...ca inainte.dar daca locuiti impreuna, nici nu trebuia sa-i propui asta.tu muncesti, cineva tb sa mai faca si cate ceva pe acasa...acum nu stiu care e relatia voastra exacta.

| Adrian7art a răspuns:

Ușurel...nu neaparat. uneori avem nevoie si de puțin spatiu mai ales dacă relația voastră e foarte strânsă si mai mereu împreună. poate devinii putin sufocant.(ai grijă!)
Dar...intr-o relație unde ambii se iubesc mult..nu ajungi să te întrebi asta(ce zici?)increderea vine de la sine prin felul în care ți-o arată.

| Anee1667 a răspuns:

Bună.
Eu consider că toată lumea are nevoie de puțin timp și în preajma altor persoane, probabil iubita ta se simte puțin inconfortabil, e posibil că ea să se comporte altfel în preajma ta decât în preajma prietenilor săi, ceea ce este absolut normal.Din câte ai spus și tu, are nevoie de relaxare, de timp pentru ea. Fiecare dintre noi are nevoie de timp cu prietenii, de puțin timp în care să-și pună ordine printre gânduri, de puțin timp fără părerile și restricțiile iubitului.Are nevoie de timpul ei iar tu ai nevoie de mai multă încredere, iubirea nu presupune să vă sufocați unul pe altul 24/24, iubirea presupune încredere, tandrețe, sinceritate și loialitate, lucruri de care tu nu pari prea sigur din moment ce te afli aici punânând o asemenea întrebare.Ai îndoieli în privința iubirii ei față de tine sau a loialității? Vorbiți. Rezervă-i timp și cu prietenii dar și timp alături de tine, amândoi, singuri, într-un loc liniștit, la lumina unui foc domol, aer curat, cer limpede și povești, sună bine, nu?!
ʕっ•ᴥ•ʔっ

| NunuZelZua explică (pentru Anee1667):

Au fost niste probleme de sinceritate din partea ei, care m-au facut sa fiu mai temator cat si respingeri. Eu personal n-as fi plecat undeva nici daca este pe gratis fara sa-mi iau persoana iubita. Si in plus, acolo este doar o singura persoana pe care o cunoaste, 2 cupluri, 2 fete si in rest doar baieti single pe care nu-i cunoaste.

| qwertpro a răspuns:

Salut,incearca sa nu exagerezi si sa nu vezi doar partea rea din situatia data.A iubi pe cineva nu inseamna a fi mereu alaturi de persoana data in orice moment din zi. Oricat de mult nu s-ar iubi doua persoane, ele au nevoie si de intimitate, de timp pe care sa il petreaca cu alti prieteni sau pe care sa il foloseasca in scopuri personale.In caz contrar,daca vrem ca persoana iubita sa fie mereu alaturi de noi,sa nu prieteneasca cu nimeni altcineva,si sa stim mereu absolut ce face,iubirea se transforma intr-o dependenta si poate chiar intr-o relatie toxica. Oricat de mult nu te-ar iubi,sunt sigur ca si ea vrea putina odihna, poate vrea mult o vacanta undeva, si avand in vedere ca i-ai dat acordul, ea se simte mai usurata ca poate pleca. Dragostea adevarata rezista in fata oricarei provocari, daca ea chiar te iubeste atunci nu te va insela cu nimeni, iti va ramane mereu fidela. Poate faptul ca i-ai permis sa plece atat de usor a facut-o sa-si puna aceleasi intrebari pe care ti le-ai pus tu in privinta ei.Aceasta vacanta va fi un bun test pentru a vedea cat de adevarata e relatia voastra.Cu totii avem prieteni cu care vrem sa ne petrecem timpul chiar daca iubim pe altcineva. Timpul iti va arata totul, important e sa nu te gandesti mereu la rau si la ceea ce s-ar putea intampla pentru ca la sigur nu va fi asa.

| mgtow a răspuns (pentru Plato):

Hai sai deschidem ochii tipului ca celalalte comentarii de aici sant in zadar si nu au habar ce zic acolo. Nu tine de sufocare nici prietenii ei sa stea cu ei dar omul care iubeste nu te lasa in situatia asta. E ca si cum cea care ti-a dat viata se duce in concediu si tu stai singur nemancat mort de foame. Revenind la necunoscutul ala mai stii daca sare pe ea si ii pune pul pe vagauna nu e bine

| whatevernvm a răspuns (pentru mgtow):

Hai, vreau sa te vad și pe tine și pe plato în acțiune

| Freya1 a răspuns:

La subiectul ăsta chiar mai nimerit.
Eu am două veri consecutivi în care nu am mers nicăieri pentru ca iubitul meu a avut probleme ba financiare ba de sănătate şi şi eu puteam să merg cu fratele meu, cu părinţii, cu o prietenă pe la ştranduri, lacuri etc dar nu m-am dus pentru că nu mă simţeam bine să îl ştiu pe el obosit sau bolnav şi eu să mă distrez şi avem 3 ani de relaţie oficiali.
Nici mie nu îmi place o dată ce ai o relaţie serioasă să faci lucrurile astea pe cont propriu sau cu altcineva, mie nu mi se pare normal, de greşesc eu aia e.

| Adry05 a răspuns:

Probabil își dorea mult să meargă în excursia asta că nah, îs prietenii ei, e un mediu șmecher și când a văzut că ești și tu de acord și nu te superi a fost încântată. Dar posibil nici să nu pună prea mult preț pe prezența ta cum s-a zis

| Andreeush a răspuns:

Evident că nu ține îndeajuns la tine încât să te includă în toate planurile ei.

| Raizing a răspuns:

Vina ta prietene! Muncesti prea mult si probabil nu-i acorzi atentia cuvenita!
E doar indignata, pe faptul acesta: are impresia ca munca ti-este mai importanta decat ea!

ps: mai muncim dar, dar -ne mai si relaxam -langa iubitalove strucklove struck