| PaulStefan74 a întrebat:

Salut TPU! Recent, un bunic de-al meu a murit și eu nu am simțit aproape nimic. La priveghi toți plângeau și eu așteptam să plece ca să fiu singur. E normal sa nu îmi pară așa rău că a murit, având în vedere că urla la mine / mă înjură aproape zilnic și nu am avut momente frumoase împreună? M-am simțit prost doar când am stat singur cu sicriul lui în cameră.

Răspuns Câştigător
| Gusticel a răspuns:

Nu esti obligat sa simti ceva pentru nimeni. Nici eu nu simt nimic pentru unele rude, dragoste cu forta nu se poate.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este normal, trebuie sa accepți ce simți și să nu te simți vinovat de nimic.

| Zuzu1991 a răspuns:

Deh, pentru unii muma, pentru altii ciuma, asa e viata
si nu ar trebui sa te simti vinovat ca ai scapat de urlete, chiar daca ti-a fost familie

| Nirvanaaa a răspuns:

E normal sa stii. Dacă aveați o legătura strânsă era altceva dar tu îți amintești doar momentele neplăcute cu el așa ca nu ai cum sa îți vina sa plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine că ai fost la înmormântare. Bunicul meu ( din partea mamei) a murit și am aflat după 1 an ca a murit.
Bunica din partea tatălui a murit, am aflat după 3 ani că a murit.
Tata e mort de 19 ani și nici măcar la înmormântare nu am fost, nici locul la cimitir nu știu unde este. Ce sa zic, un tata care nu m-a vrut, bunicii care nu au fost lângă mine când am avut nevoie. Sentimente pentru ei nu existau, părere de rău nici atât. Dacă și la tine a fost la fel, atunci uite răspunsul.

| Skarr a răspuns:

Am pățit la fel cu una dintre bunici. Doar că nu era rea cu mine. Era de treabă. Nu prea am văzut o așa mult, probabil de asta. Nici mie nu prea mi-a părut rău. Nu știu. Pur și simplu n-am simtit nimic. Doar am stat plictisit câteva ore până s-a terminat.

| GhostAI a răspuns:

Pai, din proprie experienta iti zic asa. Bunica mea a murit cand aveam vreo 6-7 ani. Totusi nu am plans deloc dupa ea chiar daca ea se purta frumos cu mine. Pe bunicul nu am apucat sa il cunosc intru-cat a murit inainte ca eu sa ma nasc. Nu este nimic rau in a nu plange dupa vreo ruda...