| nasa666 a întrebat:

și un an nou fericit! Am o întrebare despre cum pot sa o cer pe prietena mea în căsătorie cât mai romantic, problema este ca eu sunt mai retras și nu-mi place sa atrag atenție și vreau sa știu cum pot sa fac asta, vreau sa menționez ca vreau sa fim doar noi doi. Va mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indiferent ca-ti palce sau nu sa atragi atenia, asta este un eveniment care atrage atentia, ca nu-i ceva ce faci toata ziua, buna ziua, fiind un eveniment unic in viata voastra!
Te pui in genunchi, ii declari dragoste vesnica si o interbi daca vrae sa-ti fie sotie (sau sa se casatoreasca cu tine).
Preferabil in fata parintilor sua prietenilor, ca evenimentul sa fie unul memorabil si supriza sa fie maxima.
Doar voi doi... este prea banal si s-ar putea sa fie un pic dezamagita.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tratează-ți întâi timiditatea și retragerea.

| TheGentleman a răspuns:

Să nu faci prostia să o ceri public. O iei deoparte și îi spui. Eu unul, dacă mi-ar face asemenea declarații de față cu toată lumea, l-aș refuza în cel mai urât mod rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

Mai ales că nu o să mai scapi de gura bătrânilor privind sfaturile de nuntă

| Andra9pk a răspuns:

Nu cred ca pentru o fata 'normala' si fara fite conteaza unde o ceri sau cum o ceri. Va fi cu siguranta incatata de cerere oricum ar fi ea..mai ales fâstâceala aia a barbatului in acel moment..pff adorabil.
Ar fi dragut sa o ceri cand sunteti amandoi intr-un loc dragut(poate unul care sti ca i-ar placea ei) sau sa prinzi un moment in care vb despre voi, viitor si sentimentele voastre.Sau,de ce nu intr-o vacanta/excursie/citybreak?, sa nu se astepte..sa nu ii dai nimic de banuit?