| JonD a întrebat:

Stateam la scoala sprijinit de un perete si asteptam pe un coleg sa vina de la magazin,fata de care imi place vine in fata mea la o distanta de jumate de metru, si eu ma uit in ochii ei si am obs ca a zambit.Ce credeti?

10 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Depinde.S-ar putea sa fie doar amuzata de simplul fapt ca o tot urmaresti cu privirea, sau poate ca, chiar te place.

| unknownn a răspuns:

Da ce-ai vrea sa planga?

| Ryuuzuka a răspuns:

Pai si eu sunt fatabatting eyelashes. Cand trec pe langa persoana iubita ii zambesc, normal blushing...dar asta mai poate fi si o simpla prietenie nu neaparat ca te place happy.Mi-am dat cu parerea thinking big grin.Dar cred ca iti impartaseste aceleasi sentimente :*.

| MissDi a răspuns:

Ca te place si ea, si cred ca era putin jenata.Incerca sa comunici putin cu ea. dupa ce va imprieteniti putin spune-i ce simti.Nu lasa mult timp sa treaca si exprimati sentimentele pana nu e prea tarziu.Ascultami sfatu ca stiu ce zic ca sunt si eu fata.

| JonD explică (pentru MissDi):

Cum as putea sa ma imprietenesc cu ea?

| MissDi a răspuns:

Pai ca sa te imprietenesti cu ea.vb cu ea ..mergeti intr-un parc mai pe seara asa si vb. daca nu ai curaju sa o inviti in parc roaga pe o persoana cunosca tie care este prietena cu acea fara sa ii zica sa vina in parc...si cand vine in parc vb tot felul de chestii ...trebuie sa o intrebi:preferi noaptea sau ziua(de exebplu)No lua pe sus si nu-i pune intrebari seaste perverse.masoarati cu grija cuvintele. dupa ce discutati putin intrabo daca este ibtr-o relatie.

| vanonim a răspuns:

Cand iti place de cineva, orice gest al acelei persoane te face sa crezi ca si ei ii place de tine, un fel de paranoie (asa ii zic eu) ori chiar te place.

| crblsaff a răspuns:

Pai daca vrei sa fi cu ea trebuie prima data sa te imprietenesti cu cea mai buna prietena a ei si dupa aia e usor tongue

| JonD explică (pentru crblsaff):

La asta m-am gandit si eu, dar cum?

| Rozalica a răspuns:

Cred ca tu ii pari simpatic sau poate si ea te place(sper ca asa sa fie)SUCCES in continuare!