| Adrian_Adi_1995_yPVt a întrebat:

Salut TPU, stau și ma gândesc la fosta mea iubire, nu ne-am despărțit în cele mai bune condiții dar a fost acum un an și nu pot sa o uit. As încerca să iau legătura cu ea dar nu pot decât sa o apelez și pe rețelele de socializare nu pot pentru ca is blocat. Cum as putea sa fac sau ce ar trebui sa fac sa vorbim din nou?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai te-a blocat cu un motiv nu? Sa nu mai vorbiti.

Dar ai urmatoarele variante:
- sa vorbesti prin cineva sau pe un alt cont;
- sa mergi personal la ea;
- sa lasi totul balta, sa treci mai departe si sa nu imi mai bati capul cu asta, ce a fost a fost;
- sa continui tot ca pana acum.

Numai bine!

| Adrian_Adi_1995_yPVt explică (pentru DoarBogdan):

Mersi doarbogdan o sa încerc acest sfat

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă nu v-ati despărțit chiar ok nu stiu daca e bine sa mai iei legatura cu ea.Dar totusi, daca tu consideri ca nu e nimic gresit poti sa ii trimiți un sms.

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca este o idee buna, daca te-a blocat inseamna ca nu doreste sa mai vorbeasca cu tine. Mergi mai departe, cauta-ti alta iubita.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca a fost nasoala despartirea si a trecut deja un an, eu zic sa mergi mai departe pentru ca nu are rost sa te mai gandesti la ea. Daca atunci a fost asa nasol, acum crezi ca o sa fie parfum relatia voastra? O sa va aduceti aminte de lucrurile nasoale din trecut si nu o sa puteti trece peste ele.

| Adrian_Adi_1995_yPVt explică (pentru Adrian5575):

Nu o sa fie parfum dar încercarea moarte n-are am mai vorbit cu o fata de atunci cam o luna de zile și dupa aia a zis ca ea vrea un bărbat adevărat care sa știe exact ce sa facă și cum sa facă

| Adrian5575 a răspuns (pentru Adrian_Adi_1995_yPVt):

Inseamna ca trebuie sa te maturizezi.

| geoconda a răspuns:

În ce ipostaze v-ați despărțit? Cum a decurs despărțirea? Din ce parte a venit? Cine a pus punct?

| Adrian_Adi_1995_yPVt explică (pentru geoconda):

Pai a plecat de la mine de acasă si-a luat niște haine și a plecat a zis ca nu mai suporta casa asta și ca mai bine doarme sub poduri și chestii din astea, o prietena dea ei a intervenit în relatie ca știe ea pe unul mult mai bun ca mine și chestii din astea, ea a pus punct

| geoconda a răspuns (pentru Adrian_Adi_1995_yPVt):

Și atunci de ce vrei să o mai cauti? E clar ca nu te plăcea pentru ceea ce ești! Nu era mulțumită ca avea un acoperiș asupra capului ba mai mult dorea să fie sub un pod, dar nu te-a rugat sa te duci cu ea. O fi casa aia bantuita sau cine stie. E casa ta. A voit să plece cat mai repede si nu găsea scuza

| Ana2920 a răspuns:

V-ați certat sau ce? Sun-o și cere-ți scuze și întreab-o dacă mai vrea să fiți din nou împreună. S-ar putea ori să își găsească alt iubit, ori să nu te mai placă.

| NicolaeP a răspuns:

Întâi cereți scuze apoi încearcă sa te apropii de ea. Dar nu recomand relațiile care se termina asa nu au șanse de reușită. Mergi mai departe!