| EdiRadu123 a întrebat:

Sunt Edi și am 13 ani(aproape 14 ani) nou pe acesti site și aș vrea sa pun o intrebare. Sper să nu râdeți de mine.Ei bine, am in clasa o fata pe care o plac dar ea nu cred mă place mai deloc.Ce aș putea să fac să mă placă?

11 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Daca vrei ca ea sa te placa trebuie sa te imbraci altfel, aranjezi parul, sa iti schimbi trezura sa-i atragi atentia. Apoi sa aflii ce pasiuni are si sa te faci interesat de ceea ce ii place si ei, trebuie sa te porti normal, sa nu razi in hohote din orice, sa te bagi cu ea in seama si sa purtati discutii despre scoala, pasiuni, orice. Vorbeste cu ea si pe mess si propune-i sa iesiti undeva ca sa va cunoasteti mai bine asta daca nu o va face ea inainte. Apoi gaseste un moment potrivit si spune-i ce simti pentru ea. Bafta!

| pisoias a răspuns:

Nu cred ca poti face ceva in mod deosebit.Fii tu insuti.S-ar putea ca ea la varsta asta sa mai copilareasca, si sa nu fie interesata de o relatie de acest gen.

| KiszMy a răspuns (pentru pisoias):

Tu ești pisicoloagă?

Bula
| Bula a răspuns:

Este o vorba veche:
"Nu fugi dupa masina care nu se opreste pentru tine! Vine alta."

La fel este si cu fetele.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu esti genul ei, te poti da si peste cap si tot nu te va place.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista varsta "aproape 14" deci, ai 13 ani!
Nu esti prea matur sau intelept la varsta asta, dar ar trebui sa stii ca nu poti forta pe cineva sa te placa, sau sa te iubeasca!
Poti in schimb sa fii dragut cu ea, sa-i zambesti, sa-i vorbesti frumos, sa-i oferi o ciocolata sau un cornulet, sa te oferi sa o conduci acasa dupa ore... si sa speri ca ea va vedea in tine pe cineva pe care ar putea sa-l placa si sa-l indrageasca!

| 4StarLight a răspuns:

Nu poți face prea multe,astea sunt sentimentele ei personale pe care nu le poți încălca sau schimba!
Fii drăguț cu ea, ajut-o când are nevoie și spune-i că o placi, mai mult de atât nu poți face! Dacă îți spune că nu te place, sau să se mai gândească tu ai încercat și ai făcut tot ce puteai face!
Dacă te respinge, înseamnă că există cineva mai bun care așteaptă să fie găsit! happy

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Pai scrie-i o felicitare si vezi ce se intampla P.S:in dragoste nu ma price m deci s-ar putea sa ma insel

| George_Gr_1995 a răspuns:

Salut amice.
Dacă nu te place e posibil sa nu te placa indiferent de ce ai face sa ieși în evidenta în fata ei, deci nu te forța să faci lucruri mărețe pentru o femeie în primul rand nu merita pentru ca sunt destule și în al doilea momentan ai 13 ani și ea cred ca mai mult decât abecedar nu știe de aceea îți dă și impresia ca nu te place pentru ca la anii ei nu cauta ce tu cauți, ea încă e pe drumul plin de prietenii și o relație pentru ea e ceva măreț ceva cu care s-ar rușina și de care nu ar fi pregătită. Cauta mai departe și fii sigur ca pe la 16 ani o sa te placa și ea dacă ii arunci putina indiferenta acum. Bafta amigos, funda?

| xYonasuper a răspuns:

Sa fii tu insuti, si eu eram si inca sunt in aceeasi situatie ca tine si am incercat tot felul de chestii, dar nu a mers niciuna.Asa ca fii tu insuti.