| Skrew a întrebat:

Trec printr-o perioada foarte grea, eu stau in Anglia, dar nu imi place mai deloc si sunt practic fortat sa stau aici, de fiecare data cand ii spun mamei mele ca nu pot sa ma obisnuiesc aici, mai sa ma bata, aici nu am prieteni, nu imi place scoala de aici si nici fete frumoase nu sunt, tin sa va anunt ca am varsta de 15 ani.
Nu puteti spune ca e o chestie de timp si ca o sa ma obisnuiesc, mama m-a adus in Anglia de la varsta de 12 ani, am stat aici pana la 14 ani, dupa m-am intors un an in Romania pe acelasi motiv, ca nu imi place, si am reusit cumva sa o conving pe mama atunci sa ma lase acasa, dar in vara m-a adus aici inapoi si nu m-a mai lasat sa plec inapoi in tara. Tin sa va anunt ca recent am fost in Romania in vacanta si mi-am adus aminte de toate amintirile frumoase si ca in Romania poti face aproape orice si partea rea este ca m-am indragostit lulea de o fata in aceasta vacanta, ceea ce face chestiile si mai rele.

Aveti idee cum sa o conving pe mama sa ma intorc inapoi in Romania deoarece nu pot sa ma incadrez deloc in tara asta de rahat?

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Din pacate daca ea nu vrea, va trebui sa mai stai acolo 3 ani. La 18 poti pleca in lumea larga.

| Țoglă a răspuns:

Te cerți cu ea zilnic. Dacă nu merge cu vorbă bună.
Mergi în vacanță și stai la bunici, le explici bunicilor ce și cum.