| John312 a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon nou si problema costa ceva dar nu asta e partea cea mai naspa.Partea cea naspa e ca mi-e frica de tigani, adica mi-e frica ca o sa ma prinda intr-un gang si o sa mi-l fure sau ceva.Am mai avut tentative d-astea sa ma bata dar i-am lasat

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Frica de țiganii de pe stradă e una, posesia telefonului este alta. Nu are rost să ai nimic de valoare asupra ta, dacă trăiești într-o zonă unde nu poți ieși pe stradă de frică. Asta se poate rezolva, cu părinții, cu poliția.

| mihai69 a răspuns:

Și ce legătură are toată povestea de mai sus cu FAMILIA?!?

| ionutx02 a răspuns:

Pai nu pleca singur pe strada, doar insotit de cineva. Daca ai dovezi, fa o plangere la politie.

| John312 explică (pentru ionutx02):

Degeaba frate ca am mai avut un incident in familie cineva a pierdut un pormoneu cu bani si tot si nu a fost gasit

| Numepubliccasavadalumea a răspuns:

Pai incearca sa nu mai mergi singur pe strada mai ales daca esti mic.
Cat despre telefon, daca iti bagi contul de google si ti-l fura cineva care nu ii stie parola iar telefonul are baterie il poti localiza foarte usor. Intri de pe alt telefon pe google account iti bagi contul de google acolo si dai sa il localizeze