| lastingfear97 a întrebat:

vreau sa primesc cateva sfaturi din momemt ce cred ca am dat in bara cu cineva pe care il iubeam.
Acum 9 luni am cunoscut un tip super de treaba dar din pacate pe exterior nu il placeam(era plinut).
Asa ca am dat reject si am zis sa ramanem prieteni la care el a acceptat dar nu mai vorbea cu mine asa des, nu ma chem afara etc. Dupa ceva timp mi-am gasit un prieten sj urma ceremonia de sfarsit de clasa a 12a unde acel prieten voia sa merg foarte tare dar prietenul nu ma lasa pentru ca nu il placea. Asa ca nu am mers si acel prieten a taiat complet legatura cu mine sad. Azi l-am vazut dupa 3 luni fara contact si a aratat total schimbat (increzator, atletic, par si barba faina). Chiar ma simt asa proasta ca nu ii acordasem o sansa. Este ceva ce as putea face?
PS:Nu mai sunt impreuna cu acel tip fe 1 luna si ceva.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa vorbesti cu el, nu e vina ta ca nu t-i-a placut de el

| OMFGConrad a răspuns:

Eu cu siguranță nu te mai vrea, a văzut ce fel de om ești.

| Iușcă_Daniela_1999 a răspuns:

Bună, mi sa intâmplat și mie o chestie asemănătoare. Si te inteleg.

Păi dupa parerea mea incepe sa-i vorbesti, ca intre prieteni la inceput. Dupa usor usor daca vezi ca el are aceiasi atractie fata de tine, fa pasul tu, sau da-i de inteles ca vrei sa fi cu el, sa va acordati o sansa.

Si nu trebuie sa te simti prost, uneori alegem strazile gresite in viata. Dar destinul ne reintoarce pe cel predestinat. Incearca, incercarea moarte n-are.
Bafta.