| Nelly15 a întrebat:

Trec direct la subiect, acum ceva timp am inceput sa vorbesc cu o fata, totul s-a intamplat asa dintr-una, fara sa ma astept.
Am vorbit putin prima data si dupa ce eram sigur ca totul e gata mi-am si zis "Si gata, asta a fost, prea putin." Insa n-a fost chiar asa, tot ea a inceput conversatia ziua urmatoare si zilele urmatoare.
Cert e ca am ajuns sa ne intelegem bine, ne povesteam "problemele" adolescentine (o sa revin aici) si ne ascultam reciproc. In cele din urma m-am indragostit de ea, cam rapid, dar asa a fost. Si azi am stat sa ma gandesc. Oare sa-i zic? Am ceva de pierdut? Merita sa risc? Daca n-o fac ratez o posibila sansa? Sau ma mint singur doar sa ma auto-motivez?
Ideea este ca am mai trecut printr-o situatie similara "in trecut", unde n-am actionat in niciun fel si de-asta ma intreb, daca faceam atunci ceva, iesea ceva sau doar castigam experienta?

Voi ce ziceti? Sa incerc, acum, dupa putin timp, grabesc lucrurile? Cat trebuie sa mai astept?
Nu-mi place ca sunt un tip de om anticipativ, insa chiar iau in calcul orice miscare de-a mea. (O plictisesc? Daca continui asa ii atrag mai mult atentia? Nota: Chiar daca fac asa, incerc s-o fac cat se poate de natural, sa nu se simta faptul ca imi planifichez fiecare pas.)

Cat despre adolescenta, stiu ca este inca o varsta frageta, multi ar spune. Dar ceva imi spune ca am nevoie de asta, in momentul de fata n-am la altceva sa tind, sincer. Fac deja tot ce-mi place si simt ca daca nu fac acum, mai tarziu o sa fie prea tarziu (Motive personale).

Iertare pentru roman, dar mai bine zic mult decat sa induc lumea in eroarelaughing Va salut! Funda sa fie!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu as fi direct cu ea si i-as zice sex sau nimic, Cum santeti adolescenti sex prin frecare cu hainele pe voi e valabil.

| Nelly15 explică (pentru mgtow):

rolling on the floor. Poate e mai normal din perspectiva ta, insa pentru mine mi s-ar parea ca as strica totul asa. Stii, sunt unele fete mai cu capul pe umeri (Bine, nu zic ca cele care o fac de la varste mai fragede, indiferent in ce mod, sunt iresponsabile) dar mna, tind sa cred ca fetele incearca sa ne arate si alta latura a lor, nu strict partea asta sexuala, care in mod normal oricum ar urma la un moment dat. Cred ca asa trebuie sa fac si eu, afectiune si dupa chestii de genul, nu? (Imi dau cu parerea, n-am experienta cu nimic.)

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îi arăți ce simți pentru ea, nu ai nimic de pierdut.

| Sofer a răspuns:

Pai frate daca iti place de ea, invit-o in oras la o intalnire la suc sa stati aproape unu de altul si vezi cum te priveste si ii zici "mie imi place de tine si as vrea sa iesim mai des" vezi cum decurce intalnire daca se simte bine o sa mai vrea. Bafta man!

| sofisis a răspuns:

Intotdeauna e bine sa incerci. Nu conteaza daca esueszi. Prima regula ca sa castigi e sa incerci.
Si pe viitor, pentru facultate, prima regula sa iei un examen este sa te prezinti!

| icewolf a răspuns:

Frate daca in trecut as fi facut ca tine si as fi tacut nu as fi avut niciodata o relatie, vorba aia nu risti nu castigi. Daca chiar iti place de ea incearca, totusi raspunde-ti serios la 3 intrebari.
1. Merita ea timp, sacrificii, sentimente, bani chiar?
2. Crezi ca poti mentine relatia asta pana la facultate macar?( iti spun de ce imediat)
3. Crezi ca ea poate sa metina relatia pana la facultate?

De sa sa mentii relatia pana la facultate? Frate pana la urma in viata iti vei gasi perechea si in momentul in care in trecut ai fost cu nu stiu cate fete, o sa ajungi sa nu mai ai ce darui persoanei cu care chiar iti vei petrece viata, deoarece in fiecare relatie trecuta ai daruit o bucatica din inima ta. Daca intrii in mai multe relatii doar ca sa vezi cum e, fara intentii, mai bine las-o balta. Si nu te gandi ca am nu stiu cati ani, frate si eu is adolescent si prima relatie am avut-o la 14 ani, si da mi-am pus intrebarile alea, doar ca atunci nici eu nu prea le luam in srs. Scz pentru atata scris dar na sper sa te ajute.laughing)