| CvAngel a întrebat:

Salut tuturor.Am o problema de cand eram copil.Parinti mei nu mau vrut.Mi sa si spus astahappy.Am 18 ani si muncesc pentru ami castiga existenta.Dar mereu imi pun o intrebare care pe zi ce trece ma afunda intr-o groapa din ce in ce mai adanca si incep sa urasc.Sunt o fire sufletista.Pretuiesc orice.Am avut fete care mi-au cerut ajutorul si au plans pe umarul meu.De obicei pentru ele devenea obisnuita sa vorbeasca cu minehappy le placea sa fie ascultate si sa primeasca un sfat de la cineva.Am citit 32 de carti de phsihologie.Si am inceput sa stiu cum gandeste un om.Problema nu este asta.Ma afund in acel gol, deoarece.mie nu mi s-a intamplat niciodata.nu stiu ce este dragostea reciproca.Am iubit doua fete.Asi fi in stare sa fac orice pentru ele.Dar mereu s-a intamplat sa aud cuvinte de genul."Fostul meu e mult mai bun si frumos ca tine" sau, "nici nu-ti voi spune vreodata". Mereu am fost urat de oameni. Oricat de iubitot asi fi fost cu toti din jurul meu.Pe mine niciodata nimeni nu ma alintat vreodata cum o face un cuplu adevarat sai chesti de genul asta.Am avut numai aventuri cu fete.Dar nici una nu a tinut la mine asa cum sunt eu.Am vrut sa ma schimb am intrebat persoana iubita daca vrea sa ma schimb si mereu de la toti cei din jurul meu am primit raspunsul.Te rog sa nu faci asta.ramai asa cum esti.nu multi sunt ca tine.Ma gandesc la chestia asta de 6 ani.Nu stiu ce sa mai fac. Vreau sa devin o persoana rea iritanta badarana sa fiu respins cu un motiv de catre toata societatea.Nu vreau sa ma mai afund in gandurile mele.Nu mai vreau durere.Si nu stiu ce ar trebui sa fac.Pe mine oricum nimeni nu ma vrut.Nu stiu care este scopul meu sa traiesc.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu te vrea nimeni pleaca din tara sa faci mai multi bani si stabilestete in strainatate. Strainii au tendinta de a trai singuri si sant fericiti, asta am invatat de la ei altfel eram un amarat trist ca orice roman. Banii ies si fac ce vreau asta e trai de viata

| mihai69 a răspuns:

Cred că e timpul să mergi și tu la un psiholog. Dar la unul adevărat.
Te va ajuta mult mai mult decât o mână de oameni nepregătiți și chiar miștocari de pe internet.

| Freya1 a răspuns:

Ti-ai bagat in cap ca pe tine nimeni nu te vrea deoarece ai tai te-au lasat dar asta trebuie sa dispara.A fost pierderea lor si ai demonstrat asta prin faptul ca esti harnic si bun.
Poate ai ales persoanele din jurul tau prost si ti-ai pus sufletul pe tava prea usor si ai ajutat fara rasplata.Nu deveni rau ci doar axeaza-te pe tine mai mult si mai bine si lasa-i pe altii deoparte

| danay72 a răspuns:

Faptul ca nu ai gasit persoana potrivita, nu inseamna ca nimeni nu te iubeste. Continua sa fii bun cu altii, vei avea numai de castigat si gandeste pozitiv. Sunt lucruri frumoase care se intampla in fiecare zi, concentreaza-te la ele.O inima veselă înseninează fața. Continuă să învingi răul prin bine.

| petitconseil a răspuns:

Daca ai sti tu cati ne-am nascut nedoriti, mai ales pe vremea lui raposatu(pana in 1989).Nu mai gandi asa pesimist,esti tanar, ai viata inainte, depinde de tine cum vrei sa iti faci viata, frumoasa si buna, sau sa alegi sa fii rau.Nu e nici un castig daca alegi sa fii rau,nu ai nimic de castigat,din contra,lumea te va evita, nu vei reusi sa iti faci prieteni, vei fi vazut aiurea, deci bucura-te ca esti pe picioarele tale, ca iti place sa muncesti ca sa-ti castigi existenta si ca de acum incolo iti poti face viata frumoasa asa cum vrei tu sa o ai.Cat despre fete, ai rabdare, ai timp sa cunosti o multime de fete, sa nu te plangi de asta niciodata, pentru ca intr-o zi vei gasi pe cineva dupa sufletul si bunatatea ta.Fiecare avem perechea noastra in lumea asta pe care ne e dat sa o intalnim la un moment dat.Numai bine iti doresc.

| JulietteeS a răspuns:

Daca nu aveai nici un rost nu erai aici pe Pamant. Dumnezeu ti-a dat viata pentru ca ai un rost, si cu siguranta are un plan cu tine, si unul minunat. Sa nu iti mai doresti niciodata sa devi o persoana rea, pentru ca lumea e plina de oamenii rai. Bucura-te ca ai un suflet cald si iubitor, caci putin il au. Cat despre scop o sa-l descoperi intr-o buna zi. Sa ai incredere in asta. Poate rostul tau este sa ajuti oameni si sa-i asculti. Cu siguranta faci asta foarte bine. Sunt convinsa. Si atunci sa fi bucuros ca poti sa lasi ceva bun in lume. Fi bucuros ca esti sanatos si poti munci. Bucura-te pentru putinul care il ai din tot sufletul, din sufletul tau mare pe care il ai. Nu mai asculta vorbele omului spuse la ura si manie, si atat mai putin ale omului care te-a ranit o data. E o vorba: " acolo unde omul raneste, Dumnezeu vindeca". Incearca sa te aproprii mai mult de Dumnezeu si sa ai incredere in El ca totul va fi bine. El niciodata nu te v-a rani si te v-a iubi mereu. Vorbesc din propria experienta nu din carti. Ai grija de tine suflet frumos si sa auzim de bine.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru JulietteeS):

Ai spus niste cuvinte foarte frumoase si incurajatoare. Cred ca si tu esti o persoana deosebita... apreciez raspunsul tau.