| GPA a întrebat:

Un scandal aprins din cauza unui banal test inițial la română. Urmează să-l dau, nu-mi fac griji, căci nu se trece nicăieri. Este de "inițiere".
Se pare că, o anumită persoană din familie, mă distruge la cap sa-nvat pentru testul asta. Îmi distruge mințile, ajung "in stradă" pentru chestia asta. Chiar atât de idiot a ajuns tata?
Ba, am înțeles, pentru el "notele reflecta cunoștințele ", înseamnă
totul. Nu este întreg la cap din cate se pare, cunoștințele le dobândești pe parcursul vieții. Notele sunt cifre! Nu te reflecta ca și om, personalitate, calitate.
Poți fi foarte priceput în domeniile tale.

De la un test inițial ajung in stradă. Minim 6...

Răspuns Câştigător
| teoteo12 a răspuns:

Nu cred ca parintii pot face asta copilului. trebuie sa inveti are si el dreptate dar trebuie in acelasi timp sa iti convingi tatal ca alte persoane au probleme mari, nu o nota. Si eu stiu ca testele initiale nu se trec in catalog, ci e pentru profesor mai mult ca sa stie nivelul clasei la inceput de an scolar

6 răspunsuri:
| BackAgain a răspuns:

Pai si e asa greu sa iei 5, 50? Nu cere imposibilul, sunt altii care cer 8-9 sau e jale. Nu te scoate in strada pentru o nota, e mai mult ca sa te sperie sa te pui pe invatat. Sa nu uitam ca si mama are un cuvant de spus aici si sigur s-ar opune daca ar vrea sa te dea afara din casa. Stai si tu o dupa-amiaza sa inveti (nu stiu cat iti ia) si scoti un 6. Problema rezolvata.

| Crackman a răspuns:

Invata ca nu stricawinking sfat de la mine

| Samariteanul a răspuns:

N-ai cum sa nu faci de 6...

| Deliiiia a răspuns:

Care e intrebarea? Sau ai vrut doar sa te descarci?

| GPA explică (pentru Deliiiia):

Cer un sfat.

| GabrielGL a răspuns:

Nu te preocupa...