| Andreyt112 a întrebat:

Verisorii mei sunt verisori cu fata de care imi place mie si s-ar putea lega o relație între "neamuri"?laughing
Mersi!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da.
Incestul este atunci când ai o legătură cu un părinte, copil sau între frați. Cu verișorii ai voie, iar dacă sunt doar prin alianță, nu mai e nici măcar imoral.

| Andreyt112 explică (pentru mihai69):

Adică mai exact, se poate?

| mihai69 a răspuns (pentru Andreyt112):

Desigur. Așa cum am spus deja și mai sus.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este ilegal. Cine-ti spune altceva vorbeste aiurea.

| Alverto a răspuns:

Câți ani ai prietene?
Știi că este ilegal și imporal?
https://lege5.ro/......odul-penal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In india antica, s-a dat legea sa nu se reproduca intre rudele de sange, din cauza la adn si ceva cu cromozomii. Asta s-a intamplat inainte de infiintarea civilizatiilor europene.
Dar aici probabil lumea se joaca altfel cu legea.

| DanielPH a răspuns:

Salut! Adica verisorii tai sunt verisori cu verisoara ta de care-ti place. Interesant!
https://ro.wikipedia.org/wiki/Incest