| anonim_4396 a întrebat:

Salut, voi trece direct la intrebare. Atunci cand esti intr-o relatie si indragostit, ce poti face sa ii acorzi partenerei timp sa isi rezolve problemele interioare? Ce sa fac ca sa pot avea rabdare si sa astept, sa ii acord timpul de care are nevoie?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe 1 iunie 2020 erai student la medicina generala iar pe 2 februarie 2021 aveai 18 ani si erai elev in clasa a 12 a.
Cum pana mea vine asta?
Se face scoala invers acum?
Nu esti credibil.

| RAY a răspuns:

Omule dacă îl iubește pe fostul las-o, esti cățelușul ei, sex nu vei primi asta e cv concret

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce sa fac ca sa pot avea rabdare si sa astept,.
Este important să ai răbdare. Ca să poți să ai, te antrenezi cu ea.

| Freya1 a răspuns:

O relație iti faci atunci cand esti pregatit si ti-ai rezolvat deja problemele astea, sau găsești o persoana ce sa te ajute sa treci peste.Asa functioneaza treaba, la bine si la greu nu separat cand ne simtim rau sau întâmpină o greutate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre ce probleme interioare vorbim? Vreo boala cu transmitere sexuala?
Cand esti intr-o relatie deja, ce probleme interioare poate sa mai aiba ea?
Femeia nu e ca masina sa o verifici la kilometri. Esti cu ea si trecutul nu te mai intereseaza, nu mai conteaza cati a avut.

| alexandruenache a răspuns (pentru anonim_4396):

Probleme cu familia, cu trecutul

| anonim_4396 explică (pentru alexandruenache):

Probleme cu familia ar trebui sa ramana intre ea si familie nu intre tine si ea si familie. Desigur discutia pe tema asta nu e vreo problema, e chiar bine sa o ajuti moral, un sfat, ar apreacia mai mult faptul ca o sustii, dar nu ar trebui sa te trateze altfel ca nu stiu daca ai avea tu vreo vina in problemele ei familiale
Cat despre trecut nu ar trebui sa o intereseze ca pana la urma trecutul s-a dus si nu traieste acolo.