| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o parere. Prietena mea s-a despartit de mine. Ea vrea sa ramanem "prieteni" dar nu foarte apropiati sa nu se ataseze iar. Dupa o lunga insistenta in care am cerut sa imi mai dea o sansa, i-am spus ca nu pot sa raman prieten caci desi imi pare rau, in acelasi timp sunt si deranjat ca nu mi-a dat inca o sansa. Deci totul sau nimic. Zis si facut. Cu timpul m-am indepartat tot mai tare de ea si asta simteam sa fac, si azi de abia o mai salut (suntem colegi la lucru). Acum se vede ca o doare ca o ignor complet si ceva imi spune sa nu mai fac asta. Ce ati face in locul meu? Multumesc

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai facut in asa fel ca sa te „doreasca" ea pe tine. Nu e prea frumos din partea ta. Eu zic sa incepeti sa vorbiti.

| Andreeush a răspuns:

Pai nu prea aveai ce sa faci. Nu o poti obliga sa mai fie cu tine. E bine ca te-ai indepartat de ea. O sa gasesti pe altcineva care sa te merite.

| Yurisa a răspuns:

Cine a gresit in relatie? De ce v-ati despartit?

| ibaal a răspuns:

Faza cu "ramanem prieteni" e o prostie!
Sunt doar vorbe aruncate-n vant.
Mergi mai departe!
O deranjeaza ca nu o bagi in seama!? So what?!
Lumea nu se invarte in jurul ei asa cum vrea ea si cum probabil crede.
Uneori fetele au tendinta asta...nici cal, nici magarlaughing nici cu el ("nu e the one"), nici fara el, pentru ca ii place ca inca un "prost" sta dupa fundul ei!
Fa-ti pe altcineva si fii fericit, omule!

| MGEORGESCU a răspuns:

Prieteniile dupa o relatie sunt asa:,, hai sa pastram cainele desi e mort", prin faptul ca i-ai cerut totul sau nimic ai facut-o pentru stabilitatea ta emotionala si nu ai gresit, e normal sa-ti stii pozitia fata de o terta persoana. Ideea e insa in felul urmator, ce anume a dus la despartirea voastra si de ce consideri tu ca nu a vrut sa va indepartati definitiv? Eu zic sa faci ceva investigatii la capitolul asta, ai putea sa incerci sa vorbesti cu ea sa lamuriti acest aspect, tind sa cred ca undeva cineva nu a spus tot si decat sa traiti amandoi cu regrete mai bine le solutionati pentru totdeauna. Succes!

| eugeniu2020 a răspuns:

Mi-as trage 3 palme peste fata si mi-as zice ce prost sunt ca am asa un orgoliu si am pierdut o fata buna - iata ce as face in locul tau!

| eugeniu2020 a răspuns:

Faci ce vrei tu, dar ambii ati gresit, dar asta e viata, sunteti mici si invatati din greseli, prea o dai in dramatism baietelule, fii barbat - desi cui spun eu asta?
cum am mai zis - trage-ti o palma, bea o apa plata si vezi-ti de invatatura, lasa relatiile, nu sunt de tine!

| eugeniu2020 a răspuns:

Ti-am zis direct, asta e realitatea, asa e viata!
un raspuns dur e tot un raspuns!