| Aalexander a întrebat:

Salut.
Vreau sa ma mut intr o garsoniera; am gasit ceva cu 80-100 euro chiria, dar as dori sa stiu cam cat m ar costa apa, caldura, curentul si ce o mai fi.
Nu sunt pretentios, nu mi trebuie lux, ci doar un loc unde sa dorm, sa mi fac de mancare si sa ma mai spal deoarece dimineata plec la scoala, dupa scoala stau la biblioteca, dupa asta merg la sala, fac dus acolo si vin acasa doar sa dorm.
Cam cat m ar costa toate astea pe luna? 200 euro?

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu ne spui un lucru esențial: Orașul!
Și mai omiți un alt lucru important: Zona orașului.

După care mai sunt și lucruri mai puțin importante dar totuși relevante: încălzirea e pe bază de centrală proprie sau centrală RADET? Gazul e cu contor separat sau la comun?

Dacă e pe bază de centrală, la ce etaj e garsoniera? E izolată? Toate astea contează!

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Nu e o suma fixa, depinde de foarte multe lucruri.

Daca ai centrala, cate calorifere sunt in casa, daca ai contoare la apa, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Totul depinde de cat coumsuni. 200E e o suma mare doar pentru cheltuieli de genu, daca nu pui si mancarea incalcul. Vreo 120-150E cred ca e suma

| Aalexander explică (pentru suntserios):

150 euro fara chirie banuiesc nu?

| suntserios a răspuns (pentru Aalexander):

Bineinteles ca fara chirie, ti am zis depinde cat consumi, clar vara o sa fie mai putin, iarna mai mult.

| EaEmma a răspuns:

Buna! Cu 200 de euro...te incadrezi in toate cheltuielile...chirie,consum,apa,gaz etc..atat timp cat esti doar tu singur.Bafta!

| AUGUST1N a răspuns:

Alexandru de unde esti?
Uite parintii mei au o garsoniera in Craiova iar persoana care sta ne plasteste 50E lunar...Sunt din Craiova

| midal a răspuns:

De la cine vrei sa te muti? Esti minor, major? Propietarul care te accepta trebuie sa stie ce varsta ai.

| SpigiBb a răspuns:

200 euro? pai da maximul care il poti da! pentru ca apa curetu gazu etc scumpe n-o sa fie, deci te incadrezi linistithappy