| CasiXeN a întrebat:

Vreau sa va cer parerea. Eu sunt clasa a 8 a, am 13 ani, fac 14 in ianuarie. La mine in fmailie e mai complicat. Parintii sunt divortati, actual stau cu tata. Deoarece tatal meu nu ma lasa sa merg la mama mea, am inceput un proces. Acesta a SEMNAT cu greu ca sa ma lase anul viitor cand voi fii a 9 a, sa plec in Germania cu mama. Tatal meu este un om mincinos. Minte. ff mult. Nu prea se comporta frumos, vorbeste urat de mama, etc.El tot imi zise sa nu plec ca nu e bine acolo ca nu stiu ce. E un om foarte mizerabil. Asa ca, asta sta la decizia mea sa plec sau sa raman aici cu tata? Va rog spuneti-va parerile...Multumesc!

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Avand in vedere ca ai 14 ani daca o sa ajungeti in instanta tu poti decide sa ramai la mama ta.Du-te la ea stai o perioada si vezi unde tie mai bine si acolo mergi

| alex15ccc a răspuns:

In mod clar ar trebui sa pleci la mama ta...
Este posibil ca comportamentul tatalui tau sa-ti afecteze sanatatea mintala (efect vizibil la maturitate).
Imi pare rau de situatia ta, dar anul asta trebuie sa te dedici examenului si sa elimini alte lucruri care te pot distrage.

| gshdyxdjs a răspuns:

Mergi in Germania.