| alaraudarbuns2 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi sa "agat" o colega din liceu. Eu sunt clasa 10, iar ea este a 9-a. In trecut, adica acum 2 ani, am mai vorbit cu ea, dar nu foarte mult(3-4 luni) si ne intelegeam bine, doar ca prieteni. Acum as vrea sa am o relatie cu ea dar nu stiu cum sa fac. In fiecare zi stau pe holurie liceului si ma uit la ea, iar ea se uita la mine din minut in minut, si nu imi dau seama daca si ea ma place pe mine. Mereu vorbeste razand cu prietenele ei cand se uita la mine. As vrea niste sfaturi, ce sa fac. Am incercat mereu sa vorbesc cu ea fata in fata, dar imi este prea frica, deoarece nu am mai prea facut asta inainte.

P.S: Nu am mai avut relatii pana acum, de asta imi este asa frica sa incep sa vorbesc cu ea fata in fata.

Răspuns Câştigător
| BUNNYMAN a răspuns:

Buna
Dacă dorești, te pot ajuta.
Cel mai bun lucru sa faci, e sa pui un prieten, care se înțelege cu una din prietenele ei, sa o întrebe dacă te place, sau ...petentul tau să întrebe una din prietenele ei, daca ii place un băiat și dacă "da" sa o întrebe "de cine?", Dacă are prietene, ele sunt singurele porți prin care poti află asta, și fetele își împărtășesc tot, daca le place un băiat și stau mult pe hol, înseamnă că stă de dragul acelui băiat, și încearcă să îl vadă des, și să se lase văzute, că să pună "băiatul " ochii pe ea.
P.S. fetelor mici de ani, le plac băieții mai mari de vârstă, și genul "rău" care preia controlul.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să fii cu ea ar trebui să lași frica, altfel nu rezolvi nimic.
Du-te și vorbește cu ea.

| Calinescu1720 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea nu sa te uiti la ea zi ca o placi si vei vedea dupa raspunsul ei daca te place si ea

| alex14frosty a răspuns:

C0ae si cum am facut eu rost de una buna rau de tot? I-am dat mesaj
Efectiv incearca e simplu nu trebuie sa il zici romane spune-i asa:
Hey (numele) vrei sa iesim dupa liceu?❤️
Hai ma cu tupeu, ok?
Daca nu ai numarul ei sau nu vr spune-i direct, nu e o rusine In fata!

SUCCES LA FETEwinking