| VOXaware a întrebat:

Salutare, am 14 ani si sunt "artist" findca mai mereu fac portrete etc. Tata este intr-o perioada mai "trista" fiindca mama vrea sa plece la munca in Germania iar el nu vrea sa plecam, cu fratele meu este o alta situatie, nu va faceti griji, e bine din punct de vedere medicalwinking dar sa revin:
Tata e pescar veteran iar acesta este hobby-ul lui, el se straduieste sa merg cu el mai mereu la pescuit iar eu. nu ca nu-mi place sau altceva, dar cateodata n-am chef sau trebuie sa fac un portret etc. si simt ca-l dezamagesc, chiar acum 3 minute inainte sa scriu asta m-a chemat dar eu trebuie sa ii fac un portret unei doamne. si m-am simtit ingrozitor happy ca l-am lasat singur, vreau parerea altora despre ce ar trebui sa fac.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Eu zic sa iti urmezi visul, talentul cu care Dumnezeu te-a inzestrat: acela de a manui penelul, creionul si a face frumoasa joaca cu acuarela. Sunt fericit ca mai exista si asemenea adolescenti care nu viseaza numai la mall si la discoteci, cluburi si sex.

| VOXaware explică (pentru ywar):

Hei, eu nu sunt asa, si nici nu-mi doresc sa fiu, sunt mai degraba genul baiatului "Matur" (pe jumatate) si ma dezgusta cei pe care ii vad noaptea (cei de varsta mea) fumand sau...
"talentul" meu nu este chiar "talent", mai degraba munca:
La inceput desenam ca cei de langa mine, dar acum castig concursuri fara sa stiu happy, chiar astazi am fost sa-l ajut pe Dirigintele meu care este si ghid istoric sa restaureze cat de cat muzeul si mi-a zis " Sa vii sa iti iei diploma si premiul" iar eu ramasesem mut happy.

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Arta cere sacrificii si trebuie sa iti imbunatatesti tehnica. Dar ma gandesc eu, de ce nu ai face-o pe malul lacului pictand un apus de soare. Ce spui? happy

| VOXaware explică (pentru ywar):

Toate desenele au fost cu portrete, animale, acum chiar ma gandesc si la peisaje.Iar faza cu tata este acum. ca si cum nu ar fi existat, multumesc de raspunsuri, dar s-a rezolvat.

| vocea a răspuns:

Spune-i ce crezi ce simti, si daca ii convine, sigur te va intelege

| BlackSoull17 a răspuns:

Trebuie sa-i spui, sa vorbesti direct cu el si sa-l intrebi daca il deranjeaza. Nu cred ca nu te-ar intelege, daca ai de facut ceva.

| VOXaware explică (pentru BlackSoull17):

Ms. pentru un raspuns asa rapid si simpluwinking, cand o sa vina acasa o sa vorbesc cu el si o sa-l intreb, poate sunt doar eu, pentru ca sunt cam emotiv happy, si poate mi s-a parut. Mersi inca odata.