| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Salutare!
Am ceva mai mult de scris. :|
Tatăl meu are doi frați gemeni, care sunt unchii mei.
Despre unul vă zisesem mai demult, respectiv pusesem două întrebări despre el
https://www.tpu.ro/......ra-daca-o/
https://www.tpu.ro/......ps-bit-ly/
Dar acum am de gând să pun o întrebare despre fratele lui geamăn.
Ei doi nu seamănă de loc! Sunt persoane complet diferite. Deși mi se pare că se înțeleg bine.
Unchiul meu lucrează undeva prin Franța, nu sunt sigură unde. În fiecare an vine pe acasă. Anul ăsta, când a venit, eu am plecat la mare. Adică prin august. În fine, mă gândeam că o să mă aștepte și că totul o să fie ok.
De ce „mă gândeam"?
Într-o zi, a luat-o-nspre orașul Baia Mare. Credeam că stă câteva zile cu prietenii lui ca și-n fiecare an, dar nu s-a mai întors. Am încercat să-l sunăm, etc. Nu răspundea și nu dădea nici un semn de viață! Mă gândeam să sun la poliție, dar am apelat mai întâi persoana care l-a adus acasă din Franța, care ne-a spus că și-a început o relație cu o femeie care are două fete. Una e de o vârstă apropiată de a mea și cealaltă mai mică. Nu știu nimic de soțul femeii. Presupun c-au divorțat și ea a rămas cu fetele.
Am vrut să-i scriu femeii, dar am zis să nu. Să văd dacă unchiul meu dă vreun semn sau dacă vine până la ziua mea de naștere. Dacă nu apare pe atunci, îi scriu și o întreb de el.
Voi ce ați face în cazul ăsta?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Intreaba-l pe taica-tau, ar trebui sa stie mai bine decat tine ce e cu fratele lui.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru danbnz):

L-am întrebat, nu știe nici el de ce a decis să plece la „iubi". Poate cineva l-o fi „luat la mișto"...nu știu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Astea sunt probleme? Ai vreo legatura cu asta? Te influenteaza pe tine cu ceva?
Cred ca stai si iti pui semne de intrebare seara " ca oare de ce e asa, sau asa".
Ce... treaba ai tu cu asta. Lasa adultii cu problemele lor in seama lor. Copiii cu peoblemele lor si asa mai departe.
Traieste copilaria si lasa prostiile astea, daca stai sa te gandesi la mentalitatilor celor mai in varsta... ramai asa. O sa vin si varsta ta pentru astea, dar nu acum.