| alex495 a întrebat:

Salutare. Am o intrebare pentru fete mai mult. Eu am o problema de uneori cand ma atasez de o persoana bag vrajeala pe mess, eu cumva in gluma o scriu fetei respective, asa imi vine mie, stiu ca nu-i ok... Chestia e ca am observat dupa ce-mi scapa o replica de genul acesta fata devine rece cu mine, nu-mi mai da emojiuri, glumeste mai putin, nu-mi mai zice noapte buna si neața, uneori chiar am impresia ca nu mai vrea sa iesim, gaseste dif motive.
Am 2 intrebari, ce se intampla de fapt in mintea ei de devine rece cu mine?
2. Daca am comis-o cum as putea sa o aduc inapoi la stadiul initial?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum, ce se intampla in mintea ei?
Dupa ce singur ai spus ca bagi vrajeala in gluma si iti scapa cate o replica... tu ce crezi, ca noi suntem chioares au nesimtite?
Imediat ne retragem cand primim replici la vrajeaza, misto sau date in doi peri. Eu ma mir ca mai stau de vorba cu tine, ca eu te-as bloca daca mi-ai face asemenea mistocareli.
Daca ai comis-o, lasa-o asa, ca nu te mai crede nimeni pe cuvant si nici nu te mai ia in serios.
Invata din greseli si nu mai fa grume prostesti sau golanesti, ori la misto, ca pierzi in viata.

| alex495 explică (pentru Violleta2022):

Chestia stii care e, ca 2 sapt mi-a dat semnale intruna, inimioare, pupici, ca vine la mine etc. Si cand ii zic ca mi e dor de ea sau ca o plac gata, sunt deplasat, un porc fara sentimente

| sofisis a răspuns (pentru alex495):

Nu cred ca ai fost facut porc sau deplasat pentru ca ai scris unei fete ca iti e dor de ea. Imposibil.

| alex495 explică (pentru sofisis):

Da, dar i-am scris dupa 2 sapt dupa ce ne-am cunoscut. A fost vina ei, mi-a dat adoruri, inimioare si pupici intruna. Sunt barbat nu maestru in conspiratii si scheme laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar ce ii scrii acolo, ca nu ai zis mai nimic concret.

1. Te considera nepotrivit pentru o discutie cu ea.
2. Nu ii mai scrie.

| Iote a răspuns:

Depinde ce ii scrii. Ne poti da un exemplu ca sa ne lamurim? Poate "glumele" tale sunt deplasate.

| alex495 explică (pentru Iote):

Am raspuns mai jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o chestie ce se numește "game", trebuie sa ți imaginezi că de fiecare dată când vorbești cu o tipa te joci șah, mai pe inteles care se atașează primul, pierde jocul.Ce binenteles ar fi trebuit să se întâmple era sa piardă ea, pentru a funcționa ceva intre voi doi.

A fost prima data așa pentru că își imagina că erai altfel doar după ce a avut timp sa te descopere și a dat seama că nu ești așa interesant pe cat credea. tu ca bărbat nu prea ai posibilitatea sa incepi sa faci glume și să te lași dus de val, glumele le faci cu prietenii și râdeți, trebuie întotdeauna să menti un frame bun cu fetele, nu te lăsa dus de val pentru că oricum nu ai cum sa o placi într-adevăr, nici măcar nu locuiești cu ea sau sa fii contribuit cumva in bine asupra vieții tale, tu doar aștepți acel val de emoții din trecut când era ea interesata de tine, treci peste, nu se mai poate reconstrui ceva cu ea întotdeauna e mai bine sa ai un nou inceput și să înveți din greșeli. Decât să ți pierzi timpul sa repari ce nu are viitor.

| alex495 explică (pentru anonim_4396):

1. Pai si ca sa se indragosteasca " ea trebuia sa o fierb mai mult?
2. Si acum imi da ador la poze si pupici pe mess, doar ca e si pe stop si mi tot gaseste motive ca i e rau de tot si nu poate iesi cu mine pe seara ( lucreaza ca mine de la 8 pana la ora 4), sa zicem ca ar fi motive reale ok. Dar daca e cum spui tu ca nu mai e interesata de ce tot da adoruri?
3. Daca e o fata care asteapta baiatul sa faca primul pas? Atunci ce faci? Nu,, pierzi"tu ca baiat primul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alex495):

Nu accepa anumite chestii de dragul ei, daca tu ai zice la sefu tau că ții gretica și nu poți să mergi la munca mai mult ca sigur te da afara, ei bine exact aceeași atitudine trebuie sa o abordezi și tu cu tipa asta.atrage Nu sunt deloc motive reale sunt scuze, după părerea mea. Daca te place cu siguranță și ar fi făcut timp, sau cel puțin ar fi reprogramat ea.

| alex495 explică (pentru anonim_4396):

Pai cred ca se supara pe mine daca nu o intelegeam

| BlackOldSun a răspuns:

Pai daca nu esti congruent, adica ceea ce simti/ esti nu se aliniaza cu ceea ce scrii/vorbesti si daca ceva din tiparul tau scapa ea observa repede ca esti un prefacut si isi pierde interesul. Si faptul ca tu vrei multa validare si ii transmiti imediat nevoia ta in loc sa ai incredere in tine mai mult sa nu iti faci asteptari ea vede ca te poate controla usor testandu-te indirect sa vada din ce plamada esti facut, iar daca nu esti pe faza. s-a dus.

| alex495 explică (pentru BlackOldSun):

Cum adica ceva din tiparul meu scapa?