| Sorin_Dan_2000 a întrebat:

Salutare. Am o saptamana de cand nu stiu ce sa mai fac cu prietena mea, duminica seara eram amandoi super ok iar Luni mi-a zis direct ca nu mai vrea sa fim impreuna. Am insistat pana astazi incontinuu sa gasim solutii. Ea o tot tinea pe faptul ca nu ma mai vrea sa fie nimic intre noi, ca totul s-a terminat si nu mai vrea nimic.
Eu acum un an si ceva am patit asta cu o alta fata, nu mai voiam in nici un fel sa tin la ea sau sa mai fim impreuna indiferent cat tinea la mine si insista eu nu am mai vrut-o. Dupa aproape 2 luni, in care mentionez ca nu am mai fost deloc cu nimeni, mi-au revenit sentimentele fata de fata aceea si ne-am impacat. Oare si prietena mea de acum sa treaca prin aceeasi problema acum cu mine. Am nevoie de niste sfaturi de la cine a mai patit asta, sa stiu cum sa reactionez si ce sa fac in legatura cu asta. Mentionez ca am vorbit si cu prietena ei si stiu sigur ca ea ma iubeste foarte mult si ca tine la mine. Dar nu stiu de ce o tot tine pe a ei si vrea sa punem punct, mereu i-am fost alaturi si am sprijinit-o si am iubit-o fara limite, asta recunoscandu-mi si ea, dar in zadar, tot cu gandul ca ne despartim. Oare ea trece prin aceeasi problema cum am trecut si eu?
Am nevoie de sfaturi va rog. Nu vreau sa ma despart de ea, vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca sa ma impac cu ea, nu acum, cand va veni momentul, am rabdarea necesara, dar vreau sa stiu cum trebuie sa reactionez. Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ziptrack a răspuns:

Acorda-i timp tinere si nu o mai presa cu intrebari. Daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine, sau cel putin iti va spune motivul pentru care nu a mai vrut sa fie cu tine.

Dar nu cumva sa treci la alta relatie, ci stai singur pana primesti un raspuns de la ea.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca nu mai trebuie sa te strofoci atat.Insistand continu nu faci decat sa o impulsionezi sa nu mai vrea.
In loc sa te axezi pe insistente mai bine ai fi mai atent la ce se intampla in jurul tau si daca nu cumva are pe altcineva.O persoana nu se desparte brusc de cineva din senin.

| Jannah a răspuns:

O relatie este frumoasa la inceput, dupa nu prea. eu in locul tau ma desparteam de ea si gaseam una care sa nu ma puna in situatia ta.

| Pe_Viata_Anonim_1994 a răspuns:

Hei.Sfatul meu e sa nu o mai bagi in seama.Sa ii zici sa faca ce vrea si nu ii mai scrii.O sa se intoarca la tine daca te iubeste.Tu de ce sa iubesti o persoana care nu te iubeste? Gasesti tu alta.Nu e un sfarsit de lume ca te-a parasit.Cred ca si-a gasit alt baiat si ca sa nu o consideri tarfa a zis ca mai bine sa nu iti zica.

| SimonaObuf a răspuns:

Hei,eu cred ca s-a întâmplat ceva in viata ei ce o împiedica sa mai fie cu tine chiar daca ea își dorește! Trebuie sa faci cumva sa iei legătura cu ea si sa o faci sa îti zică scurt si la obiect motivul!