| JannaFriske a întrebat:

Am si eu o problema va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi..am 30 de ani sunt divortata si am un baietel de 5 ani..sint din Moldova cu mare greu mi-am facut pasaport roman ca sa pot veni in Italia pentru ca voiam mult sa-mi refac viata in Italia plus la toate este maicamea aici..deci venind in Italia am cunoscut un italian ca ne cunoastem deja de trei ani dar traim impreuna de un an si jumatate impreuna cu copilul meu. El are si el doi feciori mari dar nu traiesc cu noi..sint in alt oras care lucreaza si isi vad de vietile lor. Barbatul acesta italian e mai mare cu 25 de ani decat mine. Traim impreuna ne impacam parca ma iubeste parca imi iubeste si copilul e o persoana linistita ca si mine de altfel. eu nu lucrez pana cand ca imi fac permis de conducere la masina..baietelul merge la gradinita..deci va dati seama ca ne intretine pe mine si baiatul meu..sotia lui a murit. am sentimente fata de el.si cred ca si el fata de mine dar nu vrea sa ne casatorim nu vrea sa se implice prea mult cu de astea.iar eu nu ma simt implinita. El traieste cu ziua de azi..nu mi-a vorbit niciodata sa ne casatorim sau de un viitor impreuna. de fiecare data iesim cu prietenii lui si rudele lui.dar niciodata nu m-am simtit libera in compania lui..eu traiesc in casa lui, mentionez. la inceput parca imi parea totul ok.dar cu timpul tot mai mult cred ca el doar se distreaza cu mine îi place ca sunt tinara se mandreste cu asta dar cand îi spun ca mi-ar placea sa fiu sotia lui. ca m-as simti mai sigura mai libera. El nici nu vrea sa auda de asa ceva. nu mai stiu ce sa fac.mi-i jale si de copil ca daca ne vom duce de la el o sa-i fie greu si copilului ca s-a deprins cu iubitul meu! Deci totul e ok cu iubitul meu doar ca nu-mi place ca nu ma vrea ca sotie nu se face planuri pe viitor cu mine ora ca sa avem un copil impreuna sa fim o familie implinita nici nu se discuta!

5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

N-ai decat sa il parasesti. Nu ti-e de ajuns ca va intretine. Poate omul nu mai vrea copii, si ce are acum vrea sa lase copiilor lui.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Esti singura care trebuie sa iei o decizie in privinta casatoriei. sigur-sigur nu oficializarea casatoriei duce la o viata linistita si implinita. ai ca exemplu propriul divort. iti doresc sanatate, bucurii si, nu in ultimul rand, intelepciune in deciziile pe care le vei lua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AM trait 9 ani in Italia si iti pot spune ca femeile au bagat spaima in barbati cu prostia asta de casatorie. O gramada de barbati am intalnit care munceau ca niste caini pentru ca au pierdut case * averi " afaceri din cauza divorturilor. Bine face omul ca nu vrea casatorie. Nu iti convine? Cauta alt prost care te tine si pe tine si pe ala mic. In loc sa ii pupi picioarele ( sa fim seriosi, cati barbati accepta in ziua de azi sa creasca copilul altuia? ) tu mai ai si pretentii de mare femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| blond1x a răspuns:

Într-adevăr menționez citatul:"iubirea nu are vârstă" dar este troppo grande, ma veramente se prova qulcosa per te, a 50 anni o quanti ne ha lui, dovrebbe pur parlare con te del futuro, e allora si diverte soltanto, attenta che c'e in mezzo un bambino eh! ciao. e abbi cura delle tue decisioni!