| OnEaNdOnLy a întrebat:

Salutare, de vreo 2 saptamani m-am certat cu iubita. De atunci mi-a dat block si nu vrea sa vorbeasca cu mine, am fost la ea, nu a vrut sa vorbim, m-am dus nu a vrut sa iasa sa vorbeasca, am fost de vreo 4 ori in astea 2 saptamani, si doar o data am vorbit si atunci putin... O iubesc si chiar nu vreau sa o pierd. Stie ca o iubesc si stiu ca si ea inca, dar nu stiu ce as mai putea face, ne-am certat din niste motive imbecile care ea crede ca sunt adevarate dar nu sunt. Cum ca m-as fi suparat ca m-a pus sa fac ceva pentru ea, ca ma enervez prea repede, ca ma supar. Cum as putea face sa vorbesc cu ea sau sa ne impacam? Mentionez ca ea sta la tara si acum fiind vacanta nu prea vine la oras. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Daca tine cu adevarat la tine se va intoarce.Ti-am mai zis, n-o mai cauta si las-o sa vina ea.Ai fost la ea si ai incercat sa te impaci cu ea nu o data, nu de doua ori, nici de trei ori ci de patru ori.Mai mergi o data si spune-i: "Daca nu mai vrei sa ma vezi n-o sa te mai caut.Te iubesc si daca sentimentul e reciproc te vei intoarce la mine. Spune-mi acum decizia ta.Si...daca raspunsul e "nu", dar imi vei simti vreodata lipsa poti sa ma cauti."
Tu ai facut asta, rezolva situatia.

42 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si-a gasit pe altul.Astea sunt fițe de fată fandosită.

| OnEaNdOnLy explică (pentru darrio2007):

Nu cred, adica am intrebat-o si a zis nu, daca voia sa o terminam putea zice direct ca are pe cineva si plecam, i-am zis asta, daca ai pe alt cineva zi-mi si am plecat. A zis simplu nu, nu are pe nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate i-a ajuns cearta si jignirile.

| OnEaNdOnLy explică (pentru Violleta2022):

Nu te supara, unde am zis eu ca am jignit-o eu? Tipa acea o jignise, gen, " ce fraiera e ca va tot certati ). Daca tie asta ti se pare un motiv de neiertat, ok.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ia-ti o saltea si culca-te la poarta ei, asa se rezolva.

| OnEaNdOnLy explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Hai ca m-ai ajutat laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Eu iti spun ce asteapta ea de la tine. Trebuie sa faci ceva eroic ca sa se razgandeasca.
Eu le cunosc. Baga la cap -
https://www.youtube.com/watch?v=oFqkQw3pqJA&t=2s

| OnEaNdOnLy explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Stiu ca trebuie sa fac, dar ce pot face cand ea nu vrea sa iasa sa vorbeasca cu mine, nu imi raspunde la mesaje sau apeluri?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Atunci ai incheiat un capitol, incepi altul. Se gandeste ea mai de mult sa o reteze si e hotarata, a asteptat sa-i dai un motiv.

| OnEaNdOnLy explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Daca era sa o termine cu mine, o termina si punct, cel putin eu asa gandesc, iesea la mine, imi zicea ca vrea sa o terminam, imi zicea de ce si gata. In schimb, nu iasa, nu vorbeste cu mine, nu zice de ce, nu zice nimic... Sau putea sa imi zica ca si-a gasit pe altcineva si plecam, i-am zis daca si-a gasit pe altcineva sa imi zica si dispar de tot, si a zis ca nu, daca voia sa o terminam nu zicea direct da si nu o mai cautam?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Tocmai ca daca si-a gasit altul nu e fericita in postura de a da explicatii si sa cada ea vinovata ca o ...de aia. Iar in caz ca a constatat ca isi pierde vremea cu tine si vrea sa fie libera, din nou se simte vinovata, ca te-a facut sa pierzi vremea si te-a mintit si explicatiile nu sunt lucru placut de cand lumea. Nimanui nu-i place sa se justifice ce face cu persoana lui de azi in colo sau ce a gresit.

| OnEaNdOnLy explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Inteleg, dar sa o termini asa fara nici o explicatie nu mi se pare normal, iar cand ii duc cadoul de Craciun si il vede (era ceva cu poza cu noi 2 pe ea) incepe sa planga apoi o intreb daca vrea sa plec de tot din viata ei si zice nu, o termini, ii zicii da, asa gandesc eu cel purin. Nu era normal asa? Putea sa zica direct da, vrea sa plec, nu?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Ceri de unde nu-i, de multe ori nu se inteleg nici ele pe ele si nu stiu ce vor. Mai ales astea tinere.

| OnEaNdOnLy explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Stiu asta, dar zic ca cel putin atata lucru putea face, adica nu vad de ce ar fi plans sau de ce nu voia sa imi zica sa plec de tot. Mna, ai dreptate, dar era simplu, imi zicea ca are pe cineva si gata, eram plecat laughing

| relian a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Interesant link-ul ala, adica ce spune omul ala, ai ce invata, chiar de nu vrei tot se lipeste ceva.Americanii astia is dati dracu laughing stie cum ce si cand sa vorbeasca, stie cu ce sa te atinga, asta e bv lor.Asta trebuie aratat la lume,ar trebuie sa pui asta intr-o intrebare si sa vada tot poporu, ca daca intrebi pe multi or sa spuna americanii dai la jalea is prosti toti. Uite de unde vin cercetari, uite ce doctori au aia si ce doctori au romanii. Oricum multam pentru ce ai afisat, mi-a placut mult mai ales ca tipu baga si glume, stie sa le asocieze, stie sa te faca sa te simti bine.

| BlackRose03 a răspuns:

Daca motivul ar fi fost asa neansemnat s-ar fi intors la tine de cand ai cautat-o prima data, dar n-a facut-o.Nu cred ca tine la tine, deci in loc sa stai dupa ea las-o in pace. Daca te va cauta sa va impacati situatia e rezolvata. Daca trece o luna in care sa nu fi dat niciun semn de viata considera ca nu te mai vrea.Altceva nu cred ca ai putea sa faci.Adica,dupa 4 dati nu prea mai ai ce face.

| OnEaNdOnLy explică (pentru BlackRose03):

Nu e chiar neasemnat, nu e ceva foarte grav dar nici ceva neansemnat.

| BlackRose03 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Daca nu e asa grav s-ar fi impacat cu tine. Poate a vrut sa se desparta de tine, dar n-a stiut cum s-o faca si tu i-ai dat motiv.Nu stiu, nu va cunosc, dar e posibil.Tu stii mai bine.

| OnEaNdOnLy explică (pentru BlackRose03):

Sa zicem ca voia sa ne despartim si sa o terminam complet... De ce nu iasa sa vorbeasca cu mine, sau de ce cand i-am zis ca daca si-a gasit pe altcineva sa imi zica si nu o mai caut, dispar... Putea sa zica ca si-a gasit si gata, plecam, in schimb a zis ca nu si-a gasit pe nimeni, iar cand am intrebat-o daca vrea sa dispar de tot din viata ei, a zis ca nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Taranca dracului. Are balta peste.

| OnEaNdOnLy explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu de unde ai tras tu concluzia? Si nu inteleg de ce vorbesti asa, nu cred ca o cunosti sau ceva. Eu cerui o parere poate ma ajuta, nu cerui altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Am vrut sa-ti spun sa o cauti pe una care sa nu-si bata joc de tine, dar vad ca tie iti place.

| OnEaNdOnLy explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca ii place cuiva asta, puteai zice asa de prima data.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Credeam ca se intelege.

| BlackRose03 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Nu e atat de simplu. Poate a negat, n-a stiut cum sa iti zica sau n-a vrut sa-ti raneasca sentimentele, a asteptat ca tu sa ii dai ocazia.Altfel,de ce s-ar fi suparat atat de rau? Din ceea ce zici imi pare ca motivul a avut o insemnatate, nu una foarte mare, dar daca chiar a fost asa s-ar fi impacat cu tine.Ai incercat de 4 ori s-o convingi si totusi te-a respins.Nu e neaparat ca are pe altcineva, dar poate pur si simplu n-a mai vrut.Asteapta sa vezi daca te va cauta si convinge-te de sentimentele ei.

| OnEaNdOnLy explică (pentru BlackRose03):

Neansemnat? Mhm, motivele ar cam fii astea, m-a rugat acum 2 saptamani sa fac ceva pentru ea ca nu putea ajunge deoarece avea treaba, i-am zid ca da. Intre timp avusesem niste probleme la.scoala si na ma suparasem, cand m-am intalnit cu ea, m-a vazut suparat si nu am vrut sa ii zic ce am, iar ea a crezut ca m-am suparat pe ea ca m-a rugat sa fac chestia aia pentru ea. Si inca unu ar fi, acum un an vorbeam cuo vecina si defiecare data cand ma suparam cu ea, vorbeam cu vecina aia, si aia a jignit-o de 2-3 ori ca e fraiera si ca ne certam prea des, ma rog si ii zisesem eu tot atunci ca ma gandesc sa ne despartim, dupa un an ea a citit conversatia cu aia si s-a suparat rau, de ce Nu m-am despartit de ea daca am vrut, de ce am lasat-o pe aia sa o jigneasca, ca am ceva cu ea. Si de atunci a cam inceput totul. Bine, deci ea citind conversatia dupa un an cu respectiva si nu, nu am avut nici o treaba cu vecina, doar vorbit laughing

| BlackRose03 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Ce...complicat laughing

| OnEaNdOnLy explică (pentru BlackRose03):

Acum esti ironic sau serios? laughing

| BlackRose03 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

A...amandoua? laughing
(sunt fata)

| OnEaNdOnLy explică (pentru BlackRose03):

Pai si nu imi zici si mie ce ar trebui sa fac? laughing Stiu ca e complicat, dar.

| OnEaNdOnLy explică (pentru BlackRose03):

E prea orgolioasa, si cum eu am gresit, prostia mea, nu cred ca nu o sa ma caute. Si nu cred ca i-a trecut incat sa iasa cu mine cel putin si sa vorbeasca. sad

| BlackRose03 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Iubirea e mai importanta ca orice.Te iubeste, lasa orgoliul la o parte si uita totul. Timpul vindeca ranile, daca nu te poate ierta acum o va face la un moment dat.Ai fost la ea de atatea ori sa-ti ceri iertare si a refuzat.Ce cale a mai ramas? Tot ce poti face acum:
-lasa sa treaca timpul si vezi daca te va cauta;
-continua sa iti iertare prin diferite metode pana va ceda;
-incearca s-o faci geloasa, nu iti infripa o alta relatie noua, ea ar putea face la fel, doar incearca sa pari ca te dai la altele;
-stai alaturi de ea chiar daca nu-si doreste asta, fi mereu in preajma ei si inspira-i incredere de la distanta.

In afara de aceste posibile variante de a impaca-o nu gasesc altceva.Procedeaza cum crezi.

| OnEaNdOnLy explică (pentru BlackRose03):

O sa mai incerc odata zilele astea inainte de revelion, daca nu o sa astept sa incepem iar cursurile si o sa ma intalnesc cu ea la scoala. Altceva nu prea vad ce pot face.

| BlackRose03 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Mai bine ai astepta. Poate supararea ei va trece. Sper sa va impacati. happy

| OnEaNdOnLy explică (pentru BlackRose03):

De asteptat imi e ca daca o sa astept prea mult, adica sunt cam 2 saptamani pana atunci sa nu zica apoi ca nu imi mai pasa si ca nu mai vreau sa fiu cu ea... Multumesc :3

| BlackRose03 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Daca tine cu adevarat la tine se va intoarce.Ti-am mai zis, n-o mai cauta si las-o sa vina ea.Ai fost la ea si ai incercat sa te impaci cu ea nu o data, nu de doua ori, nici de trei ori ci de patru ori.Mai mergi o data si spune-i: "Daca nu mai vrei sa ma vezi n-o sa te mai caut.Te iubesc si daca sentimentul e reciproc te vei intoarce la mine. Spune-mi acum decizia ta.Si...daca raspunsul e "nu", dar imi vei simti vreodata lipsa poti sa ma cauti."
Tu ai facut asta, rezolva situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca o iubesti o astepti
Tu ai mers de 4 ori la ea, iar ea nu ti-a acordat deloc atentie.
Daca crezi ca aceasta presupusa fata merita atentia ta si merita sa faci sacrificii pentru ea atunci o astepti, iar daca in continuare iti intoarce spatele si refuza sa vorbeasca cu tine nu e nimic altceva de facut in afara sa o uiti, ma intelegi?
Sper ca am fost de folos.
Sa ai o seara buna!

| OnEaNdOnLy explică (pentru anonim_4396):

O iubesc, pot sa astept oricat, nu va da un semn. Eu am gresit oarecum cand s-a suparat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnEaNdOnLy):

Repara greseala.

| OnEaNdOnLy explică (pentru anonim_4396):

Cum as putea face asta? Nu vrea sa iasa sa vorbeasca cu mine, nu m-i-a dat block, nu raspunde deloc la telefon.

| OnEaNdOnLy explică:

Imi pare rau daca pe tine pentru asta te-a parasit si esti frustrat, dar nu comenta doar ca sa te aflii in treaba.

| OnEaNdOnLy explică:

Si unde o vrei, in gura sau cum?

| OnEaNdOnLy explică:

Pofta buna