| GeorgeMihai a întrebat:

După cât timp v-a deblocat fostul / fosta de pe WhatsApp?

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar cui ii mai pasa de un "fost/fosta"?
Un "FOST" ramane o persoana care nu mai merita oricum cautata sau bagata in seama, asa ca, pentru ce m-as stresa de blocajul online?

| Freya1 a răspuns:

Te-ai mira daca ti-as spune ca nu m-a blocat 2 ani de zile după ce ne-am despărțit până s-a facut gagica.
Probabil sa temut aia ca il iau inapoi si m-a blocat si de pe al ei si de pe a lui.S-au poate la prins ca ma urmărea pe Facebook frecvent si a luat-o cu cardiecile laughing.
Ideea e ca eu nu aveam gând de împăcare si deja aveam o relație de ceva timp cand s-a cuplat el cu aia dar nah...Nu am ce sa obiectez ca probabil nici mie nu mi-ar pica bine sa aiba foste in lista la care sa le scrie sau sa se inhoalbe.

| Catrice a răspuns:

După niciodată că eu am blocat.

| Andreeush a răspuns:

Cui iar mai păsa de fosta/fostul?

| Sofer a răspuns:

Încă nu m-a deblocat. E clar ca nu m-a iubit.

| GeorgeMihai explică (pentru Sofer):

Păi și ce? Dacă un fost sau o fostă te deblochează de pe WhatsApp, înseamnă că mai simte ceva și o mănâncă curiozitatea / dorul să te recontacteze?

| Sofer a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Ma gândesc ca ar mai fi vrut sa ținem legătura. Dar se pare ca nu a fost asa.

| Iuliana2018 a răspuns (pentru Sofer):

Și care era scopul în a ține legătura cu cineva cu care nu a mers?

| Sofer a răspuns (pentru Iuliana2018):

Sa ramai prieten cu persoana respectiva.

| Iuliana2018 a răspuns (pentru Sofer):

"Două persoane care au fost împreună și încă vorbesc, fie încă se iubesc, fie nu s-au iubit niciodată"

| Goete a răspuns:

Eu ma intalnesc cu fosta, suntem prieteni

| raMLesS a răspuns:

3 ani laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru raMLesS):

Trebuia să te însori in ăștia doi ani și să-i faci cunoștință cu soția și copiii.winking

| raMLesS a răspuns (pentru floresdemayo):

La asta ma gandeam si eu laughing

| KR0NSTADT a răspuns:

Viață ratată, trăită pe Uațap și Facebooki. Get a life! A real one.

| GLA a răspuns:

Sunt 8 luni si inca nimic dar care este idee? nici nu vreau, nici macar nu doresc sa o vad pe strada macar si vb foarte serios, m-a dezamagit ca a renuntat si eu ma gresit dar nu renuntam in ruptul capului: nu mai conteaza nimic acum, a fost iubire, acum este ca si cum nu a fost niciodata, ca si cum nu mai exista persoana respectiva: Nu are rost sa te gandesti si sa stai cu speranta ca te va scoate de la block si plus daca o face ce crezi ca inseamna ceva? eu zic ca nu, hai noroc, nu a fost sa fie asta e ghinionul fostei sau fostului

| Anonim199213 a răspuns (pentru GLA):

Salut, după cât timp ai trecut peste? Asa ca idee. Eu tocmai am terminat o relație de 7 ani, deși m.a dezamăgit grav, încă mai sper uneori ca ma suna și îmi zice 'hai'.

| GLA a răspuns (pentru Anonim199213):

Salut, relatia mea a fost cam de 1 an jumate, mi-a luat cam 7 luni si ceva deci cam recent mi am revenit, de obicei ma lua gandul cand stateam si nu faceam nimic, dupa ce mi am luat job a inceput sa imi treaca, acum singurl dor este doar de o relatie cu cineva si prin singurul mod prin care ma mai gandesc la ea este tot lipsa unei alte relatii, atata tot: Cat despre tine ai avut o relatie mai lunga, posibil sa dureze mai mult pana iti trece, depinde de la om la om, de la caracter la caracter, sunt unii sau unele care trec imediat peste o relatie, de obicei aia nu au iubit, cine iubeste sufera eu asa zic, nu mai sta cu gandul la ea iti faci rau, daca mai voia ceva te cauta fii sigur de asta, nu te mai gandii la ea nu mai spera la vre un miracol, nu face ca mine, eu ma gandeam la ea, nu stiam cum sa o impac si cum sa dau de ea si cand am dat de ea deja era intr o ala relatie, am ramas socat, asa ca vezi si tu sa nu ai parte de acceasi surpriza ca la mine, de asta iti spun sa nu mai stai cu gandul la ea, iit faci sperante aiurea si s-ar putea sa ti le distruga chestia asta si nu cred ca vrei sa te apuci sa suferi si sa plangi, eu zic ca prefersi sa fii bine si sa iti treaca! Capul sus nene!

| Elliiieo3 a răspuns:

Nu dezgrop ce am ingropat... Eu am dat block si deblock-ul nu are sens. Deci, niciodata.

| lulufunny6766 a răspuns:

4 zile spre 2

| eusuntqp222 a răspuns:

Eu l-am blocat wtf.