| GeorgeMihai a întrebat:

Fosta mi-a oferit astăzi un mesaj cu semnul " like " pe WhatsApp (nu știu cum de îmi mai are numărul), după aproape 3 luni de zile de la despărțire, dar care nu are legătură cu ultima conversație (cea în care mi-am luat eu rămas - bun de la ea, ea nicidecum, cu toate că ea a fost cea care a pus capăt relației). Oare ce credeți că înseamnă acest semnal pe care ea mi l-a oferit? Cu toate că normal și normal trebuia să mă uite cu tot cu numărul de telefon.

Mulțumesc frumos!

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate a intrat pe conv să recitească sau să arate cuiva ceva de acolo și a apăsat pe like-u ăla din greșeală

| antimulte a răspuns:

E fata, ii place sa zgandare. Ca iti da mesaj cu un like nu inseamna nimic. Eu as ignora asemenea mesaje.

| GeorgeMihai explică (pentru antimulte):

Asta am și făcut.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce o mai tii pe "fost" pe whatsapp si alte site-uri?
Blocheaz-o!
Nu inseamna nimic, se joaac cu tine, face misto si te sicaneaza, ca sa nu fii fericit si sa te rascoleasca.
Unele fete sau baieti, fac asta din rautate.
Vina este doar a ta, ca nu ai taiat toate lagaturile cu ea si nu ai blocat-o.

| GeorgeMihai explică (pentru Violleta2022):

Asta nu cred.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Eu cred, fiindca am vazut sute de asemena postari cu situatii similare, cand se sicaneaza fostul partner(a) din invidie sau prostie, doar ca sa nu-i dea pace, sau sa-l lase sa fie fericit cu alta/altul.

| GeorgeMihai explică (pentru Violleta2022):

Dar totuși, asta nu înseamnă că nu îi mai sunt în mintea ei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Pai esti in mintea ei, ca sa te sicaneze, sa terazbune pe tine, altfel de ce nu ti-ar da pace, daca tot te-a parasit?
Este pacat ca tu nu pricepi deloc, ca asa ceva trebuie sa inceteze si ea trebuie blocata defintiv, ca sa nu mai fii, soarecele cu care se joaca.

| GeorgeMihai explică (pentru Violleta2022):

Ma indoiesc să facă asta. Nu ar avea de ce.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Cam mult te indoiesti tu, chiar si dupa ce te-a parasit.
Cum nu ar avea de ce? ca sa continuie sa-si bata joc de tine, sa te tina in suspans, sa intoarca cutitul in rana, sa nu-ti dea pace samd.
Sa-mi fie cu iertare, dar esti tare naiv, daca nici atat lucru nu esti capabil sa intelegi.

| GeorgeMihai explică (pentru Violleta2022):

Eu i-am văzut mesajul și i l-am ignorat. Dar la un moment dat se va sătura. Nu va putea la nesfârșit să continuie cu astfel de semnale.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Dar de ce nu o blochezi?
De ce-i lasi portita sa vada, tot ce faci si sa te urmareasca?

| Dandinelle a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Ioneasca vrea sa zica ca nu are rost nici macar sa te bagi in jocul ei. Prin faptul ca te gandesti la ea si continui sa o aperi aici arati ca iti pasa de ea si nu crezi sau vezi ca se joaca, noi iti spunem ca da, e alegerea ta pana la urma, sfaturile au fost oferite si explicate chiar foarte frunos happy sa ai spor!

| GeorgeMihai explică (pentru Dandinelle):

Nu îmi pasă de ea. I-am dat ignore total și plus de asta, aici am cerut păreri. Nimic altceva.

| siriusblack98 a răspuns:

Acest mesaj inseamna ca trebuie sa dai delete la conversatie si sa ignori.Nu-ti mai pune atatea intrebari si ignora. Unele lucruri in viata nu merita atentie.

| MeConstantine a răspuns:

E un mesaj ca vrea sa mai "zgarmane" in trecut si ca acum poate regreta despartirea. Dar din punctul meu de vedere, cum au zis si colegii mei, ignora-ll si mergi mai departe. Fostele relatii sunt foste relatii cu un motiv.

| Nonolita a răspuns:

Semnul ala cu degetul mare in sus? Nu inseamna numaidecat "imi place" ci si "sunt de acord". E de acord cu mesajul tau de adio. In 3 luni nu a sters numarul. Cine stie din ce motive.

| GeorgeMihai explică (pentru Nonolita):

Nu sunt de acord cu ce zici tu. După acel mesaj de rămas- bun, au fost niște discuții decente și normale, ultimul meu mesaj a fost " Da ", a fost văzut imediat de către ea, deci, ar fi putut să-mi răspundă pe moment. Deci, clar este un semnal de îndată ce îmi trimite un mesaj după aproape trei luni de zile.
Putea să mă de-a uitării de pe atunci.