| Ioana47471 a întrebat:

In ultima vreme eu cu prietenul meu, fostul prieten ca nici nu mai cunosc ce suntem, ne comportam ca 2 străini.
Ideea e ca acum cateva zile o fost ziua de naștere a tatalui lui, noi stam momentan într-o masina ca am ramas fara chirie, el o plecat si o spus ca poate nu se întoarce in seara asta (nu i-am cunoscut părinții ca sa fiu si eu acolo) ideea e ca eu i-am scris unei cunoștințe vechi sa iesim, el o văzut dar n-am spus absolut nimic despre asta..de ce? O fost o chestie in care el mi-a spus pe ultima 100 de m o chestie care probabil ne-a adus si aici. Voiam sa arat cum se simte.

Dupa asta el o facut o scena ca de ce ii ascund, el nu o pus nicio întrebare, nimic, daca intreba nu aveam motiv sa neg sau sa spun ca nu.

In fine, toata ziua o fost tensionată dupa a 2-a zi la fel. L-au sunat niste cunoștințe care l-au chemat la ei, eu am refuzat sa merg deoarece nu am mai facut dus de 2 zile si arătăm groaznic si la fel si cu mâncarea.I-am spus sa ma lase că n-am nicio problemă, vorbesc cu cineva sa fac un dus, sa mananc si dupa ies cu altcineva.

Am cautat cu cine sa ies iar nimeni nu răspunde din cunoștințe si cu o seara înainte am cunoscut 2 persoane (un tip cu alta orientare sexuală si un alt tip care era tovarășul lui) eu am inceput sa le vorbesc in seara respectiva despre el si mi-au dat unele sfaturi si i-am dat mesaj sa iasă la o bere.I-am scris prima data la celalalt si dupa i-am chemat pe aman2. N-am iesit pana la urma cu ei dar l-a deranjat ca tipul ăla o spus ca,, data viitoare profit de ocazie" era vorbă ca i-am parut simpatica, asta o si spus.

Am iesit cu o cunoștință de 4 ani, el nu m-a intrebat, ai mancat, ai facut duș, esti inca in masina iar eu i-am dat mesaj cat mai sta ca sa știu cand sa vin.N-am primit niciun mesaj inapoi, l-am sunat de 2 ori, odată am primit respins si odata nu o mai raspuns, iar cand o ajuns la masina m-a sunat, dupa ce si-a terminat treabă, s-a simtit bine atunci si-a adus aminte de mine.

Ideea e că era foarte agresiv si verbal, ton si eu eram ok, ii explicam totul, vorbeam singura, nu ma lasa sa vorbesc, vorbea numai el, nu intelegea nimic si după o chestie si mai agresiva am lasat-o asa si m-am culcat iar acum...nici macar nu mai vorbim.

Deci sunt si eu impulsivă dar chiar i-am spus ca nu vreau sa fie asa, hai sa fie bine dar parca vorbesc singura.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doamne ce relație toxică... ori vorbiți și vă puneți la punct ori ieși de acolo și gata. asta nu e relație. Și de ce stați în mașină? dacă aveți probleme din astea de ce nu vă întoarceți acasă la părinți?

| Freya1 a răspuns:

Bai oamenilor! Du-te acasa la ai tăi, căutați de munca si dupa vezi tu ce faci cu relația.
În primul rând nu e normal sa trăiești asa, decat daca sunteti alcoolici, drogați sau boschetari.Dar având în vedere că ai acces la internet, vorbesti normal nu prea pari.Ca sa nu mai vorbim ca nu e ok sa iesi asa cu oameni străini, cine stie cine pot fi aia.
Prietenul tău pare să tragă către cineva care sa il ajute, încearcă să cam plece de prin masina dar daca nu isi gaseste ceva de munca, nu vrea sa il primească nimeni sa stea o perioada nici el nu prea e de hazna.
Tu cati ani ai? Mai ai părinți? Cum de dormi in masina si nu intr-o casa macar la vreo rudă?

| SilentRain a răspuns:

În primul rând, vezi de un job
Si inca o chestie băieți sunt geloși când vorbești cu alți băieți chiar dacă sunt gay sau amici tai de o viață
Discutati deschis, vezi poate e gelos sau poate nu isi mai dorești o relație, întrebat-l pe el ce simte, ce gândește

| randy93333 a răspuns:

Voi nu munciti? Cum de ati ajuns sa stati in masina?

| Ionut2411 a răspuns:

Dar de ce durmiti in masina