| Shaggy1993 a întrebat:

Salutare!
In urma cu cateva luni am intalnit o tipa mai in varsta cu 8 ani decat mine si initial, din cauza diferentei de varsta, nu mi-a trecut nici prin ruptul capului sa incerc sa fim mai mult decat prieteni, chiar daca mi se parea atragatoare. Au urmat cateva luni in care ne-am plimbat mult, am iesit ca amici. Iar in urma cu cateva zile tipa m-a sarutat, urmand ca in seara aceea sa imi scrie ca nu are ce sa iasa intre noi altceva decat o prostie complicata si ca nu ar trebui sa ne mai vedem atat de des.
I-am zis ca si eu o plac si m-am atasat de ea in timpul petrecut impreuna, insa daca ea considera ca altceva mai mult decat prietenia cu mine i-ar complica viata, pot intelege si putem ramane prieteni. Dar de atunci tipa pare foarte retrasa. Mi-as dori sa putem ramane prieteni macar.
Un sfat ceva, va rog? Multumesc

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa pui pul pe ea cand ai avut ocazia. Acum e tarziu ele comanda noi nu avem drept sa alegem pentru ca decizia finala le apartine - au de ales o multime de particianti la trafic altfel ramanea cu tine daca nimeni nu o cauta pe Facebook wasap sau viata reala

Bula
| Bula a răspuns:

Totul depinde de ea.
Daca te-a sarutat din initiativa ei, atunci inseamna ca-i e frica doar de "gura lumii".
Daca vrei sa continue relatia voastra, explica-i ca si Emanuel Macron este casatorit cu o femeie cu mult mai in varsta decat el, totusi este Seful Frantei.
Curiozitatile si barfele se termina in 3 zile, dupa care oamenii cauta alt subiect, iar voi puteti continua relatia linistit.winking

| ania a răspuns:

Două persoane de sex opus nu pot fi doar prieteni. Dacă pentru tine 8 ani e prea mare diferență pentru a te căsători cu ea, mai bine las=o de tot în pace.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca o iubesti, nu conteaza varsta. Dupa experienta mea de viata ar fi mai bine ca femeia sa fie mai mare. E mai matura, poate lua decizii mai bune in familie si apoi este si o chestie fizica: barbatul slabeste repede, la o varsta mai mica, in partile ce ar trebui sa fie "tari".

| cristimihailov a răspuns:

Prietene, ia o sticla de vin, flori si lumanari si bate-i la usa daca sta singura.

Daca nu, cheam-o undeva.

Oricum ar fi, necardit nu pleci.

Tu nu ai inteles problema ei.