| ionutzz90 a întrebat:

Salutare,

O sa fac o mica istorioara despre mine, ca sa intelegeti intrebarea mai bine.
Sunt un baiat modest care nu prea a avut multe posibilitati, care imediat ce am terminat liceul am plecat sa imi caut de munca, m-am inscris la faculate..etc.
Timp de 3 ani am stat cu chirie intr-o garsoniera. Dupa acest timp m-am gandit sa imi cumpar o garsoniera, lucru care s-a si intamplat.
Inainte de asta aveam mult prieteni cu care ieseam des in oras si multe altele, dupa ce mi-am luat locuinta o perioada nu am mai iesit deaorece nu imi mai permit sa ies, iar acum nu prea mai am prieteni.
Ce pot sa fac sa schimb treaba asta. Sunt momente in care vrea sa ies si nu mai am cu cine.
Un sfat va rog, daca a mai trecut cineva prin asa ceva.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| SiMpLa a răspuns:

Buna ionut.Sa sti ca si mie mi s-a intampla sa uit sa mai socializez si sa sfarsesc prin a ramane singura, trist dar adevarat.Totul tine de tine, daca tu iti doresti sa te schimbi acesta este primul lucru pe care trebuie sa il faci pentru ati largi grupul de prieteni, mi-e greu sa cred ca nu ai macar 1 prieten mai apropiat cel putin, iar daca nu ai nu-i nimic cu timpul iti vei face.Nu ai o iubita? ti-ar fi mult mai usor. Daca lucrezi te poti apropia mai mult de colegii de lucru, sau oameni simpli cum ar fi rude mai apropiate(verisori) care sa te integreze in grupul lor de proeteni.Stai calm esti pe calea cea bunahappyEu una asa am facut am pornit cu intrebararea pe care ai postat-o si uhappy

| viotedy a răspuns:

Iesi singur si cu timpul iti vei face si prieteni.

| cokko a răspuns:

Sigur mai ai in telefon cateva numere ale prietenilor tai, suna pe care ti-a fost cel mai apropiat, si asa iti refaci gasca de prieteni, sau iti faci prieteni noi...