| viruselu70 a întrebat:

Salutare prieteni.Am 15 ani si imi place tare mult de o fata.Suntem in acelasi "grup de prieteni", dar nu prea vorbim mare lucru..aseara i-am scris si am vorbit putin cu ea.Azi am intrebat-o daca vrea sa ne cunoastem mai bine, iar ea a raspuns cu "adica?".Ce sa ii spun ca sa nu o dau in bara?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Zi-i ca este o fata interesanta care ti-a starnit interesul si ai dori sa comunicati mai mult.Asta ca sa-i dai de inteles subtil ca vrei sa fie la un moment dat iubita ta, nu ''surioara'' ta, evitand riscul de friendzone.Succes!

| FaraNume1245 a răspuns:

La un asemenea răspuns, ori nu e interesată, ori nu se prinde. Oricum ar fi, tu pierzi.

| Claxon987 a răspuns:

Incepe cu un compliment, leaga te de ceva ce a facut, de o pasiune de a ei sau de a voastra comuna. Un raspuns de genul "adica mi-a placut foarte mult atunci cand xxc si as vrea sa stiu cum ai reusit, si eu as vrea sa fiu la fel de xxxx, imi plac foarte mult fetele care xxxx " adica vorbeste o despre ea, lauda ceee ce face, o calitate pe care o are