| andreeadol2021 a întrebat:

Salutare.
Sunt intr-o relatie cu un baiat mai mic decat mine cu 7 ani. Suntem impreuna de un an.
Ce parere aveti de relatiile acestea cand fata este mai mare decat baiatul?
Eu am 30 iar el 23.
Mai sunt pe aici femei care au iubiti mai tineri?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Cam după 10 ani diferență de vârstă se cunoaște ceva. Așa sunteți aproximativ la limită și nu este neapărat un "handicap". Uite și eu am 23 dar mă înțeleg mult mai bine cu cele trecute de vârsta mea în ce privește atât o relație cât și o simplă prietenie/colegialitate.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti place prospătura.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există și asemenea cupluri.

| Catrice a răspuns:

Era mai nașpa dacă tu aveai 23 și el 16hee hee

| Frank51 a răspuns:

Părerea mea este că amândoi ați făcut un compromis, din incompetența sau imposibilitatea de a avea un partener normal, nu văd asta ca fiind o problemă, se poate trăi foarte fumos dacă vă înțelegeți și vă iubiți.

| Nirvanaaa a răspuns:

Important e sa fie înțelegere. Diferența de vârsta ar trebui luată in calcul dacă depășește vreo zece ani.
Dacă va intelegeti atunci este in regula.

| Panamax a răspuns:

Se zice ca sunt cele mai durabile.

| AnastasiaK a răspuns:

Am cunoscut oameni cu relații de genul...problemele apar când/dacă o să vrei căsătorie/copil pentru că sunt slabe șanse ca el la 23 să vrea, iar tu după 30 cam rămâi fără "timp"...na, știi ce zic happy

| DarthNiger a răspuns:

Nu e nimic anormal, tatal meu este cu 7 ani mai mare decat mama mea.

| Dandinelle a răspuns:

Chiar vorbeam zilele trecute cu o prietenă care are prieten mai mic decât ea( cam tot așa vârstele). Îmi spunea că nu merge, se simte diferența de vârstă mai ales în discuțiile mai aprinse și nu prea suportă asta

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Știu că răspund târziu, dar vreau să clarific ceva: ACUM 100 DE ANI ASTFEL DE RELAȚII ERAU NORMALE! Dacă analizăm atent arborele genealogic al Casei de Habsburg, de exemplu, vedem că este plin de fete tinere (cam 18-19 ani) care s-au căsătorit cu unchii lor de vreo 35-40 de ani. Și uite: s-au înțeles, au făcut copii și s-a perpetuat neamul! Între străbunicul meu și străbunica mea era diferență de 11 ani (el din 1894 și ea din 1905) și s-au înțeles de minune (ca dovadă: au avut 6 copii)! Deci totul e ok la relația voastră!