| Mihai_Baiatu_1999 a întrebat:

Am 20 de ani si parintii inca nu imi dau voie sa stau pana tarziu pe afara, cel mult ora 23... sunt singurul, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Probabil ei aplica si ideea "casa mea, regulile mele". Ai 20 de ani acum, in teorie ai putea avea o conversatie fata-n fata cu parintii tai sa stabiliti niste lucruri pentru convietuirea in comun, iar atunci sa contribui si tu (daca nu contribui deja) la treburile gospodaresti, platit facturi etc.
Inainte sa plec la universitate si in timpul universitatii cand vizitam parintii, imi puneau limite, pe care le depaseam mereu, dar nu prea aveau ce sa-mi faca deoarece stiau ca o sa plec curand / o sa fiu departe de ei etc.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ei stiu ca toti betivii si panaramele stau afara pana la ore tarzii. Gasesteti o tipa si stai cu ea toata ziua in casa sa vezi dupa cum iti zic sa iesi pana la 5 dimineata

| Adry05 a răspuns:

Ești băiat? bă e cam aiurea, sincer laughing fă-i cumva să stai pe cont propriu

| Frank51 a răspuns:

Eu la 19 stateam singur in garsoniera pe banii mei laughing

| Sn4k3 a răspuns:

Pai nu te lasa cu un motiv.

| Bizon95 a răspuns:

La varsta aia te poti muta de acasa
sau accepti regulile casei tongue

| Bizon95 a răspuns:

Aaaaaa, da, si mi-am adus aminte de asta:
https://bit.ly/2k0jw3y
big grin

| RoCkKiD a răspuns:

Ai 20 de ani, te poti muta de acasa...

| Justme1997 a răspuns:

Am 22 si pot doar la ocazii gen ziua cuiva, concert, si asa cam greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu ești băiatul care se plângea că nu își găsește loc de muncă, care nu reușește să se integreze, că etc, etc... Atunci da. Trăiești pe banii lor, regulile lor. Ramai băiatul mămicii pana îți bagi mințile în cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai părinți înțelepți.

Cât timp locuiești cu ei sub același acoperiș e semn că n-ai reușit să te organizezi mai bine decât ei. Deci accepți regulile casei. Când ai un loc de muncă, propria gospodărie și familie atunci faci tu regulile. happy Spor!

| Cduncfujndf a răspuns:

Bine,deci nu vreau să râd de tine sau ceva...Dar situația asta e puțin amuzantă
Sunt fată, am 15 ani și ora mea de venit în casă e 23. Bineînțeles că am ajuns si la 1 noaptea acasă de câteva ori, dar nu mi-a spus nimeni nimic.
Deci tu ai o problemă gravă... încerca să îți convingi părinții să te lase măcar cu o oră mai mult afară.

| AnimeLuverBoi a răspuns:

Depinde unde stai daca stai intr-un oras sau sat periculos o inteleg dar in rest nu cred ca are sens dar nu esti singurul cunosc pe cineva

| Dogogame2q a răspuns:

Nu esti deloc singura care n-are voie sa stii ca sunt multi alti ca tine